Poslanec za ANO a lékař Brázdil se měl chovat hrubě k rodičům, kterým zemřela holčička

Alžbětu Heliksovou potkala tragédie – její tříletá dcera zemřela na leukémii. Jako by toho na rodičích nebylo málo, na děvčátko se přijel podívat lékař, který se podle stížnosti maminky choval hrubě a nijak pozůstalým situaci neulehčil. O koho se jednalo? Shodou okolností o lékaře a zároveň poslance za hnutí ANO Milana Brázdila.

“V květnu nám umřela dcera Vilča. Protože zemřela doma, musela přijet záchranka a sepsat o tom s námi protokol. A co čert nechtěl, dostavil se MUDr. Milan Brázdil. Možná je vám to jméno povědomé – je to totiž poslanec za hnutí ANO. To, co u nás doma předvedl, si můžete přečíst v připojené stížnosti, kterou jsem poslala na ředitelství záchranky, zažít byste takovou situaci určitě nechtěli, to vám garantuji. Následně se mi za chování MUDr. Brázdila osobně omluvil ředitel záchranky. A pan doktor? Tomu zřejmě vůbec nedošlo, že se choval jako… Omluva od něj žádná,” napsala paní Heliksová na Facebooku, kde svou stížnost také uveřejnila.

Doktor Brázdil je Babišův poslanec, který mj. Označil homosexuály za postižené. „Postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti,“ napsal v e-mailu, kde ho lékařka žádala o schůzku kvůli umožnění manželství homosexuálních párů. Později se odmítl omluvit s tím, že jde o názor – a za ten se rozhodně nestydí.

Že Brázdil naprosto postrádá empatii ale dokazuje zejména stížnost paní Heliksové. Lékař nijak neocenil, že se rodiče o svoji holčičku starali doma, naopak jim měl dát jasně najevo, že je to “divné”. Navíc také nařídil pitvu dítěte, ač si to rodina nepřála. Celý příběh si můžete přečíst níže.

Není zde článek celý?