Poté, co Andrej Babiš vyřešil migrační krizi, skvěle radí i s brexitem

Andrej Babiš sice podle svých slov nemůže zachraňovat celý svět, proto nemůžeme přijmout sirotky ze Sýrie, ale Evropu by zvládl. Na summitu v Salzburku prohlásil, že ví, jak vyřešit brexit. Britům doporučil, aby si referendu o vystoupení z EU zopakovali.

Jak na Twitteru informoval šéfkomentátor Seznam Zprávy Jiří Hošek, Babiš svůj nápad prezentoval pro BBC Radio 2. „Jsme velmi smutní, že Spojené království odchází z EU. Možná by bylo lepší, kdyby se uspořádalo další referendum. Třeba Britové mezitím mohli změnit názor,“ myslí si český premiér.

Babiš tak ukázal, že nerozumí perfektně pouze problémům, se kterými se potýká Česká republika, ale dokáže poradit i vyspělejším státům. Nikdo se ho na to sice neptá, ale s tak dobrým nápadem nemůže přece majitel hnutí ANO zůstat v koutě.

Český ministerský předseda se do rad adresovaných do Spojeného království pustil v momentě, kdy neuspěl se svou rétorikou ohledně přijímání migrantů. Jeho jasný postoj totiž narušilo jednání na neformálním summitu. Itálie se totiž vrátila k myšlence, podle níž by země odmítající přijmou uprchlíky měly finančně přispět do kasy Evropské unie.

Tomu ovšem pár týdnů před komunálními volbami nemůže Babiš ustoupit. Nastavený protiimigrační program, který hnutí ANO v současnosti rozjelo, totiž nepřipouští „ani jednoho“. A podílet se na vyřešení krize finančně také nemůže premiér připustit.

Babiš si opět neuvědomil, že v Salzburku není na setkání V4, kde je zvyklý na plácání po zádech od kolegů ze zemí, které mají totožný názor, kterým se však vyřazují z vrcholných jednání v rámci Evropské unie. Nyní musí jednat i s těmi, kteří mají jiný názor než on.

Není zde článek celý?