Přehled zpráv – RusVesna 15.-16.9.2018

gosdep_131; Státní department USA vyhrožuje Rusku „tvrdými důsledky“ v případě vměšování do voleb. Státní tajemník USA Mike Pompeo prohlásil, že Rusko nebo jakoukoli jinou zemi čekají tvrdé důsledky v případě vměšování do voleb.

2; Bitka ve Slavjansku. Ukrajinský „patriot“ s baseballovou pálkou a mačetou zaútočil na lidi kvůli vlajce. V důsledku konfliktu jeden z jejích účastníků přišel o slezinu.

3; V EU byly zveřejněny podmínky pro poskytnutí makrofinanční pomoci Ukrajině. Ukrajina a Evropská unie podepsaly čtvrtý program makrofinanční pomoci Ukrajině v rozsahu jedné miliardy euro.

4; Kyjev: Byl spáchán útok na soudce, který má na starosti případ o vraždách na Majdanu. Útok si soudce Sergej Ďačuk spojuje se svou profesní činností.

5; Je to hrůze. Bývalý prezident Ukrajiny je šokován situací v zemi. Já jsem si odpracoval své. A koukám na politickou situaci na Ukrajině. Je hrůza se sem vracet!

6; V Penatgonu odpověděli na obvinění z experimentů na obyvatelích Gruzie. Nedávno bývalý ministr prohlásil, že se obrátil na Trumpa se žádostí o vyšetření činnosti „Laboratoře Richarda Lugara“.

7; Byly zveřejněny působivé záběry. Raketomet Uragan v činnosti na cvičeních „Vostok 2018“. Jednotky raketových vojsk zasáhly proti důležitým objektům cvičného nepřítele na polygonu Cugol.

8; Na Krymu odpověděli na Klimkinova slova o „odpovědnosti“ Ruska za chybějící dodávky vody z Ukrajiny. Klimkin se pokouší obhájit politiku Kyjeva, který v rozporu s lidskými právy bránil zásobování Krymu vodou.

9; Nevídané schopnosti. Nové ruské letadlo se může stát pro NATO vážným problémem. Nové letadlo dálkové radiolokační detekce A-100 „Premier“ může poskytnout Rusku převahu nad silami NATO.

10; Odpálený led. Jak fungují ruské raketové ledoborce v Arktidě? 14. září 1963 sovětská jaderná ponorka K-178 zahájila historický první transarktický přechod pod ledem.

11; Syrské dívky připravily grandiózní slavnost na počest ruských vojáků. Informuje o tom nová reportáž ze Sýrie.

12; Projekt „Rusofobní Ukrajina“ ohrožuje Rusko. V organizaci Sorok Sorokov“ vyzvali ruské úřady, aby „zatlačily“ na Konstantinopolského patriarchu. Koordinátr vyzval ke sjednocení kolem Patriarchy Moskevského a vší Rusi Kirilla a před hrozbou rozkolu stát jako monolit.

13; Přestaňte chválit Hitlera. Francie obvinila Ukrajinu z nacismu. Vedle toho, že se Kyjev nyní ve všem snaží zavděčit Západu, v Nejvyšší radě se objevily i nacistické nálady.

14; Bitvy „patriotů“. Spory neonacistů v Charkovské oblasti. Mnohaletá beztrestnost „patriotů“ vyústila na Ukrajině epidemií organizovaného zločinu.

15; Vítězství v Sýrii je blízko. Rusko likviduje diktaturu a hegemonii Západu. Mír v Sýrii je v rukou Ruska a tato mírová kampaň musí skončit vítězstvím.

16; Rozkol Evropy. Za „rozvracení demokracie“ poprvé potrestají celou zemi. V Evropské unii se rozhořel skandál. Maďarsko je obviňováno z porušování základních principů EU.

17; Krvavý „Pekelný den“ v Doněcku. Jak ukrajinští fašisté zaútočili na hlavní město Doněcké republiky. 14. září 2014 navzdory vyhlášenému příměří bylo sídliště Putilovka v Donbasu ostřelováno po mnoho hodin.

18; Asociace s EU až do úplného zničení. Boj s korupcí je pro Západ jen strašák, umožňující držet ukrajinské vládce na krátkém vodítku.

19; Putin a premiér Japonska hovořili z očí do očí během turnaje v judo, píší média. Rozhovory se konaly na návrh prezidenta Ruské federace o míru bez předběžných podmínek.

20; Smrtonosný uragán Florence: V USA jsou první oběti. Lidé umírali kvůli padajícím stromům a zásahům proudem.

21; Spadl ze 14. patra. V Polsku zahynul stavební dělník z Ukrajiny. Záchranáři mohli už jen konstatovat smrt v důsledku pádu z výšky.

22; Řecký prezident zmínil hlavní hrozbu pro Evropu. Rozhoduje se v doslovném smyslu o budoucnosti Evropské unie. A my doufáme, že hrozba neonacismu neprojde, prohlásil řecký politik.

23; Londýn ruší veškerá pravidla ve vztahu k Rusku, Rozhodnutí odvolací instance Nejvyššího soudu v Londýně je důležitý signál: signál, že vůči Rusku není nutné platit dluhy.

24; Opilý Ukrajinec vypadl z 5. patra a odešel po svých. Mladý člověk měl výjimečné štěstí. Spadl na střechu sousední budovy a neutrpěl žádná výraznější zranění.

25; Protiteroristická operace v Dagestánu. Byli zlikvidováni tři ozbrojenci. Na výzvu policistů, aby se vzdali, bandité odpověděli střelbou. Odvetná střelba pak všechny tři bandity zlikvidovala.

26; Srbský dobrovolník Dejan Berić je připraven oznámit sovu kandidaturu na funkci nejvyššího představitele Doněcké republiky. Legendární bojovník domobrany s přezdívkou Deki o tom napsal na své stránce na sociální síti.

27; Dočasný šéf Doněcké republiky zveřejnil podrobnosti o muži podezřelém z vraždy Zacharčenka. Podezřelý je pracovníkem SBU, upřesnil Denis Pušilin.

28; Na vraždě Zacharčenka mají podíl západní tajné služby. Dočasný šéf Doněcké republiky zdůraznil, že pomoc Doněcku při vyšetřování teroristického činu poskytují specialisté z Ruska.

29; Pod palbou se ocitly okraje Gorlovky a obec Spartak. O porušení „školního příměří“ ukrajinskými karateli informují i z Luganské republiky.

30; Obamu a Bidena snažně prosili, aby nenechal Rusy „ukrást Západu Ukrajinu“. Píše o tom Politico s odvoláním na v pátek zveřejněné soudní dokumentu k případu Manafort.

31; Proč ukrajinská armáda odmítla plán útoku na Donbas 14. září? Jaká opatření podniknutá velením Národní policie Doněcké republiky donutila nepřítele zavrhnout svůj plán přechodu do útoku?

32; Jak v Americe v roce 2008 začala světová finanční krize? Před deseti lety začala nejrozsáhlejší ekonomická krize od konce Druhé světové války. Tato krize zasáhla většinu zemí světa.

33; Generální tajemník Organizace amerických států připouští možnost vojenské invaze do Venezuely. Generální tajemník Organizace amerických států Luis Almagro nevylučuje možnost vojenské invaze do Venezuely.

34; V Austrálii řádí maniak, který zapichuje do jahod jehly. Úřady australského státu Queensland slibují vyplatit velkou odměnu za pomoc při dopadení zločinců.

35; Porošenko v panice. Rusko útočí, napadá plavidla a okupuje Azovské moře. Informoval o tom v interview pro americký list Washington Post.

36; Zmenšuje stopu i oblibu. Timošenková si koupila boty Chanel za 800 dolarů. Obuv kandidátky na prezidenta je už předmětem diskusí na sociálních sítích.

37; Teď tady vládneme my! Migranti požadují odstoupení německého ministra vnitra. Vypadá to, že nastal moment, kdy migranti se z bezprávné menšiny stali nebezpečnou silou.

38; V Kyjevě už vidí záři hořících minučních skladů z Doněcké republiky. Všichni si pamatujeme vybuchující sklady v Balakleji a Kalinovce. A teď se Kyjev chystá na to odpovědět.

39; Jen o něco lepší než v Nigeru. Ukrajina zaujala 88. místo v žebříčku kvality života. V každoročním žebříčku kvality života se Ukrajina umístila v sousedství Číny a jihoamerických zemí jako Peru, Kolumbie nebo Ecuador. Česká republika zaujala 27. místo, Slovensko 38. a Rusko 49. místo ze sledovaných 189 zemí. Ukrajinský tisk pojal zprávu jako pozitivní a chlubí se, že Ukrajina se umístila v první stovce zemí podle kvality života.

40; Kurátor Ukrajiny Volker vyslaný Státním departmentem USA komentoval přítomnost ruských sil v Azovském moři. Prohlásil, že přítomnost ruských sil v Azovském moři „začala být velmi provokativní a agresivní“.

41; Ljaško prohlásil, že se nikomu nepodaří přivést jej k odpovědnosti za nezákonné obohacení. Vyšetřování je motivováno politicky v souvislosti s mou prezidentskou kandidaturou.

42; Slepý a bezbranný. V USA informovali o tom, v čem je jejich F-22 Raptor horší než ruský Su-35. Američtí vojenští specialisté tvrdí, že v případě boje by americká stíhačka páté generace s ruským Su-35 prohrála.

43; Frau Kanzlerin Timošenko zveřejnila novou strategii míru v Donbasu. Julija Timošenko, která se pustila do prezidentské předvolební kampaně, sáhla po tématu, které je pro dnešní Ukrajinu nejbolestnější.

44; Západní kurátoři se mohou pominout z překaženého útoku ukrajinské armády. V této souvislosti se velení okupačních sil u vědomí své bezmoci snaží křečovitě najít důvody v obraně Armády Doněcké republiky.

45; Bělorusové poprosili Putina a Lukašenka, aby připojil Doněckou a Luganskou republiku k Svazovému státu. V Minsku se konal večer na památku zavražděného šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka.

46; Hodně flašek… Prezidentka Estonska v dešti uklízela odpadky na Ukrajině. Prezidentka Estonska Kersti Kaljulaid se účastnila úklidu parku v Dněpropetrovsku.

47; Je to agónie. Ve Státní dumě odpověděli Porošenkovi ohledně „okupace Azovského moře“. Porošenko v interview pro Washington Post prohlásil, že Rusko „útočí z moře a chce okupovat Azov stejně jako Krym“.

48; Horká válka v Donbasu není skončená, říká kurátor Ukrajiny vyslaný americkým Státním departmentem na včerejší konferenci v Kyjevě.

49; V USA předpovídají Trumpově rodině osud Romanovců – vraždu celé rodiny. Americký redaktor ve vysílání patnáctkrát naznačil, že Trumpova rodina „rovněž neskončí příliš dobře“.

50; Obrovské ztráty. Na Ukrajině spočítali ztráty v důsledku výstavby „Severního proudu – 2“. Ukrajina v každém případě zůstane na druhé koleji a potrubní vedení na jejím území se stane šrotem. Na Ukrajině se o tom čím dál hlasitěji mluví.

51; Volker vyzývá Nejvyšší radu, aby prodloužila zákon o statusu Donbasu. To poskytne možnost zachování sankcí proti Rusku spojených se situací na Ukrajině, říká diplomat.

52; Na internetu se vysmáli Porošenkovu prohlášení o okupaci Azovského moře Ruskem. Uživatelé internetu nenechali jeho halasné prohlášení bez povšimnutí.

53; Volker neočekávaně komentoval interview „travičů“ Skripalových: „Jsem rád, že Rusko neztratilo svůj smysl pro humor“.

54; Trump má v úmyslu vyměnit šéfa Pentagonu, píše New York Times. Prezident USA může vyměnit současného šéfa Pentagonu Jamese Mattise kvůli existujícím neshodám mezi nimi.

55; Izraelské letectvo uskutečnilo úder na Sýrii. Syrská protivzdušní obrana útok odrazila. Syrská protivzdušná obrana odrazila raketový útok izraelského letectva na okolí letiště v Damašku.

56; Američtí vědci jsou podezřelí z utajování informací o hrozící katastrofě. FBI uzavřela jeden z objektů Národní sluneční observatoře.

57; Doněck: Studenti prvního ročníku vojenského lycea slavnostně složili přísahu. Akt se konal v Doněckém internátním lyceu s posílenou vojenskou a fyzickou přípravou. Vzdělávací instituce nese jméno Georgije Beregového.

58; Co se týče voleb, bude se mnou vše v pořádku. Byl zveřejněn kompletní text Porošenkova interview pro Washington Post. Petr Alexejevič se přiznal, že se v předvečer voleb neseznamuje se sociologickými výzkumy a jejich výsledky jej ani nevzrušují.

59; Nepomohla jim ani „eurointegrace“. V Radě federace zhodnotili Porošenkova vítězství. Alexej Puškov komentoval situaci na Ukrajině v žebříčku lidského rozvoje sestavovaného Organizací spojených národů.

60; Podvedli nás! Kučma poradil Trumpovi, aby se omluvil Ukrajině. Podle Kučmova názoru jaderný klub podvedl Ukrajinu, když jí zaručil bezpečnost a teritoriální celistvost, vzdá-li se jaderných zbraní.

61; Migranti ve Velké Británie surově zbili policistu. Inspektor, který měl na starosti parkování, byl cílem útoku ze strany skupiny mladých lidí.

62; Ukrajinští nacisté čekají krev a vybudování filtračních táborů v Donbasu. Proč i po čtyřech letech chtějí tito lidé řešit „Donbaskou otázku“ takto barbarskou cestou?

63; Příslušník CIA jde do boje o prezidentské křeslo na Ukrajině. Prohlášení Valentina Nalivajčenka o kandidatuře na prezidenta Ukrajiny téměř nevyvolalo zájem veřejnosti.

64; Volker si stěžuje na absenci jednoty EU ohledně protiruských sankcí. Volker se přiznal, že sám je stoupencem protiruských sankcí.

65; Svrhli jste Kaddáfího a dostali jste migranty. Itálie viní Francii. Libye se změnila v překladiště, přes které do Itálie proniklo už 650 tisíc běženců.

66; Západ vymyslel, jak odtrhnout Moldávii od Ruska a podřídit ji Rumunsku. Zástupci MMF už uskutečnili řadu setkání se zástupci zákonodárných a exekutivních orgánů Moldávie.

67; Pámbíčkáři – Pravoslavní nebo sektáři? Pro koho není církev matkou, pro toho není Bůh otcem.

68; Pád transatlantické aliance. USA ztrácejí německý trh s plynem. Je zcela očividné, že Spojené státy prohrály boj za německý plynový trh.

69; Ruský řád proti západnímu chaosu. Moskva je neustále postrkována k akcím v nejrůznějších směrech. Soudy o rusko-ukrajinských dluzích, spor Moskevského a Konstantinopolského patriarchátu a snaha trestat Maďarsko za protiimigrační politiku jsou článkem jednoho řetězu. Jde o snahu zničit stávající řád světa – právní systém v politické, ekonomické, finanční, sportovní, kulturní, náboženské a dalších oblastech.

70; Co se děje s batalionem Legion? V samotném Legionu komentovali fámy na sociálních sítích o rozpouštění jednotky. Nic takového se neděje. Jednotka se nachází na cvičeních.

Útok na lidská práva. Jak vlády Estonska omezují používání ruského jazyka. Estonsko se snaží zrušit kontinuitu dějin a oslabit kulturní svazky s Ruskem.

71; Proč v Doněcku „odzbrojují“ bataliony? Alexandr Koc komentuje poplašné zprávy z Doněcka. Probíhá jediný proces: Po smrti Alexandra Zacharčenka bylo rozhodnuto uvést na společný jmenovatel všechny bojové jednotky. Budou řízeny ze tří míst: Ministerstvo vnitra, Ministerstvo státní bezpečnosti a Armádní korpus Národní policie.

72; Ve fázi montáže nebyla v trupu Sojuzu žádná díra, říká zdroj. Pokračuje napjaté zjišťování příčin vzniku díry v důsledku vrtání.

73; Puškov řekl, kde se nachází místo pro Porošenka a Ukrajinu. Všechna Porošenkova „vítězství“ zajišťují Ukrajině místo na nejzadnějších dvorcích Evropy. Trefné komentáře senátora na každodenní témata nalezly oblibu nejen mezi sledujícími na internetu.

74; V Černigově veterán ATO umlátil svou matku. V ukrajinském Černigově došlo k další tragédii s účastí bývalých účastníků ATO.

75; Ve Velké Británii prohlásili, že nemohou zavést sankce proti Rusku ohledně Skripalových před Brexitem. Jde o úpravu zákona Magnitského schválenou v květnu.

76; Přestaňme dělat z Ruska obětního kozla, vyzývá nositelka Nobelovy ceny míru. Podle jejího názoru se svět znovu ocitne na hraně katastrofy, pokud se bude na Moskvu budou svádět všechny hříchy světa.

77; Objevily se nové záběry ze sestřelení izraelské rakety silami syrské protivzdušné obrany. Včera večer syrská protivzdušná obrana odrazila raketový útok izraelského letectva na okolí letiště v Damašku.

78; Rozsáhlá porucha u automobilů Tesla. Klienti podávají žaloby na autopilota. Připomeňme, že výrobek Elona Muska je schopný samostatně řídit vozidlo, parkovat a regulovat rychlost.

79; Americký dron byl zastaven u pobřeží Krymu a Krasnodarského kraje. V posledních měsících se významně zvýšila frekvence letů amerických dronů u ruských hranic.

80; Hurikán Florence si vyžádal další životy. Počet obětí v USA roste. Dosud se mluvilo o jedenácti obětech v důsledku řádění živlů. Nyní se už mluví o třinácti.

81; Doktorka „Smrt“ Suprun navrhla Ukrajincům, aby léčili marasmus hudbou. Stejně jako svá ostatní podobná doporučení uveřejnila Suprun na své osobní stránce na sociální síti.

82; „Svoboda slova“: Facebook je od nynějška pod kontrolou NATO. Atlantická rada existuje proti, aby formovala veřejné mínění v zájmu těch, kdo za to zaplatí.

83; V USA byl nalezen „Putinův dopis“ na podporu jednoho z kongresmanů. Padělek byl okamžitě zveřejněn v amerických médiích.

84; Boširov a Petrov uspořádali před návštěvou Salisbury drogový večírek a orgie s prostitutkou. Informují o tom britské bulvární listy The Sun a The Daily Mail.

85; V Německu byl poškozen pomník ukrajinských válečných zajatců z 1. světové války. Na pomníku je výrazná mastní skvrna. Pravděpodobně jde o olej z lampičky, kterou někdo o pomník rozbil.

86; Ukrajinští policisté svým autem srazili a usmrtili chodce a utekli z místa nehody. Svědek vypověděl, že k události došlo kolem třetí hodiny v noci na 16. září.

87; Islamističtí ozbrojenci přivezli do Idlíbu nádoby s chlórem za účelem zinscenování „chemického útoku“.

88; Byly zveřejněny unikátní záběry: Bílé labutě Tu-160 přeletěly přes Severní pól a přistály u hranic USA. Na videu jsou záběry letounů ve vzduchu.

89; Doktor Novičok. Ve Velké Británii informovali o dalších dvou podezřelých v případu otravy Skripalových. Píše o tom The Daily Mirror s odvoláním na anonymní zdroje.

90; Ukrajinské letovisko Berďansk se ocitlo pod vodou po nočním dešti. Velké škody utrpěli majitelé soukromých domů a dopravních prostředků.

91; Velká vojenská cvičení se budou v Rusku konat pravidelně. Informoval o tom ministr obrany Sergej Šojgu.

92; Nové cíle luganské protivzdušné obrany. Kyjev provádí vzdušnou rozvědku u linii dotyku. Ukrajinská armáda po uskutečnění vzdušné rozvědky může v nejbližší době uskutečnit provokační ostřelování Republiky, říká Maročko.

93; Rusko chce odstoupit od Minských dohod a svést to na Ukrajinu, říká Kučma. Řekl také, jaké tabletky si bere, než si sedne za vyjednávací stůl v Minsku.

94; Čekají, než Porošenko „přeřízne trubku“. V Kyjevě dosud neobnovili dodávky teplé vody. Na sociálních sítích se přetřásá „studené léto“ a dělají si legraci z Porošenkovy obliby přestřihávání nejrůznějších pásek. Některé oblasti Kyjeva jsou bez teplé vody celé léto.

95; Na Ukrajině byl dopaden tankista, který obchodoval s amfetaminem. Muž byl zdržen v areálu vojenského městečka Gončarovskoje hned poté, co prodal psychotropní látku.

96; Na Čínu zaútočil rekordní tajfun. Na sociálních sítích jsou zveřejňována videa zachycující běsnící živel.

97; Kyjev má v úmyslu do konce roku vybudovat vojenskou základnu v Azovském moři. Součástí plánů Kyjeva je vytvoření vojenské námořní základny ukrajinského loďstva v Azovském moři.

98; Pro případ napadení Ruskem přes Brest připravuje Polsko novou divizi. Polsko vytváří čtvrtou divizi pozemních vojsk.

99; Spolu do budoucnosti. V Charkovské oblasti slavnostně otevřeli zastávky a uklízecí stroj. Funkcionáři Charkovské oblasti s velkou pompou otevřeli zastávky pro veřejnou dopravu a stroj na uklízení odpadů.

100; Každý čtvrtý Rus ve Švýcarsku je špión, šokují švýcarská média obyvatelstvo. Nejrůznější švýcarská média vydala článek podobného typu.

101; V Dněpropetrovsku došlo k hromadné rvačce Ukrajinců a černochů. Podle slov policie a očitých svědků se rvačky zúčastnilo více než patnáct lidí.

102; Mír nepotřebujeme a přát nepřátelům smrt je naprosto normální, říká příslušník ATO Oles, který sám sebe nazývá „válečným fotografem“. V roce 2014 šel ale bojovat do neonacistického trestního batalionu Azov.

103; Syřanka, která uprchla od ozbrojenců, vyprávěla o strašlivých plánech teroristů a jejich zahraničních kurátorů. Mimo jiné i o tom, jak B9lé přílby připravují provokaci s chemickým útokem v zóně deeskalace v Idlíbu.

104; Mimořádné prohlášení velení Doněcké republiky: Nepřítel vyostřuje situaci na frontě. S nástupem večera se situace na frontách v Donbasu vyostřila.

105; Seržant Pyška odpálil čtyři vojáky ukrajinské armády. Hodil po nich granát a začal do nich střílet ze samopalu. Měl dost šikany u jednotky, a tak vzal spravedlnost do svých rukou. Za posledních 24 hodin bylo ostřelováno ukrajinskými ozbrojenci 11 obcí Doněcké republiky.

106; V Gruzii se chystají zvítězit nad chudobou pomocí milionů utržených za prodej marihuany. Ministr financí Gruzie informoval, že export marihuany pro lékařské účely slibuje příjmy na boj proti chudobě.

107; Země světa hledají alternativu k dolaru, říká Peskov. Stále více zemí Asie a Evropy hledá náhradu za americký dolar jako rezervní měnu.

108; Rusko se dostalo mezi země s velmi vysokou úrovní lidského rozvoje. Vyplývá to ze zprávy Programu rozvoje OSN.

109; Na internetu si dělají legraci z „plačícího mostu. V Kyjevě došlo k protržení potrubí na Patonově mostě.

110; Putin se nechystá opouštět svou funkci. Vyrovnat se se zátěží ve funkci hlavy státu Putinovi pomáhá zdravý životní styl a každodenní sportování.

111; Jak spojenci plánovali útok na Rusko. V roce 1945 v Londýně pracovali na projektu operace proti svým dosavadním spojencům.

112; Politika amerického pekla. Rusko a Rusové by měli vycházet z toho, že sankce prostě budou…

113; Krize následujících měsíců bude nejtěžší od Druhé světové války. Běh života ze zrychluje a my zapomínáme na to, že před deseti lety začala světová finanční krize.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?