Přehled zpráv – RusVesna 18.9.2018

rada_trebuet1; V Nejvyšší radě přiznali, že Ukrajina vypadá v očích EU a NATO směšně. Tváříme se, že jsme za ně rozhodli, kam vstupujeme.

2; Muž, který se pohádal se svou družkou, na ni hodil granát. Na ubytovně ve městě Dněprorudnoje v Záporožské oblasti Ukrajiny muž po hádce se svou dvacetiletou družkou hodil po ní granát a způsobil jí střepinová poranění nohou.

3; Izraelské letectvo zaútočilo na Sýrii. Systémy protivzdušné obrany částečně odrazily útok na průmyslové objekty v Latakíji. Sestřeleno bylo omylem i letadlo ruské armády, za které se útočící technika skrývala.

4; Příslušníci Ruské gardy s laserovými puškami loví příslušníky ukrajinské námořní pěchoty u Mariupolu, tvrdí ukrajinský voják s přezdívkou Fakel. Sledovat Rusy je prý nebezpečné, protože nová zbraň neopatrného pozorovatele okamžitě oslepí.

5; Porošenko slibuje ukrajinským vojákům zvýšení mezd. Je ale pravda, že nesliboval už tisíc hřiven za den jako v roce 2014, ale mnohem skromnější částku.

6; Čtyři otázky kolem Boeingu, po kterých by měl Kyjev zavřít hubu. Proč s odhalením přichází Rusko až teď? Čísla raket jsou známa ze zprávy Nizozemců teprve od května letošního roku. Od té doby proběhl proces identifikace a odhalení pohybu rakety až do jejího odpálení.

7; Ruské letadlo mohla sestřelit i stíhačka F-16 operující ve stejném prostoru, ne tedy nutně oklamaná syrská protivzdušná obrana. V sestřeleném letadle zahynulo patnáct ruských vojáků.

8; Co je známo o jednotce ukrajinské armády, která sestřelila Boeing nad Donbasem? Ministerstvo borany Ruské federace předložilo nezvratné důkazy o podílu ukrajinské armády na sestřelení Boeingu MH17.

9; V Pentagonu prohlásili, že ruské letadlo sestřelila raketa Syrské armády.

10; Porošenko informoval, jak Ukrajina zvítězila nad Ruskem. Porošenkovi se sice nedaří normálně řídit zemi, ale velmi úspěšný je v zesměšňování vlastní osoby u veřejnosti.

11; Němci usvědčili USA v mazaném obcházení protiruských sankcí. Německá média obvinila USA z nedodržování sankcí. Jde především o dodávky ruských motorů pro americké rakety a pistole OSA, kterými jsou vyzbrojeny policisté ve státě Arizona.

12; V ruských obchodech prodávají oblečení Pravého sektoru. Oblečení společnosti SvaStone Perun Company vychází z image sólisty hudební skupiny „Sokira Peruna“ velmi populární mezi ukrajinskými neonacisty.

13; Záchranné plavidlo ruského vojenského námořnictva se vydalo do oblasti dopadu Il-20 u břehů Sýrie. Velením ruské vojenské skupiny byla zahájena vyhledávací a záchranná akce.

14; Pentagon zveřejnil záběry z práce námořní pěchoty na jihu Sýrie, Námořní pěchota USA nemá v Sýrii co dělat a nový ozbrojenec Pentagonu to jasně dokládá.

15; Gorbačov nechce pochopit, proč ho lidé nemají rádi. Probírám se internetem a zjišťuji, že ně leckdo nemá rád. Dalo by se říci mnozí mě nemají rádi…

16; Státní department hází Ukrajinu přes palubu. Místní politické elitě stačily na destabilizaci po prázdninách dva týdny. Oleg Ljaško hodlá natrhnout zadnici řediteli Národního protikorupčního úřadu Arťomovi Sytnikovi.

17; Už je známo, koho Elon Musk pošle na Měsíc jako prvního. Už bylo zveřejněno jméno kosmického turisty. Minulý týden informovali o tom, že kandidatura byla vybrána. Jde o japonského miliardáře a sběratele umění Jusaku Maedzava.

18; Na internetu se vysmívají CNN za tvrzení ohledně zásahu Il-20 syrskou protivzdušnou obranou. Ve skutečnosti je ale tato varianta pravděpodobná v případě, že se izraelská útočící technika za letoun schovala a protivzdušná obrana sestřelila objekt s nejsilnějším vysílaným signálem.

19; Trump zahájil nové kolo obchodní války s Čínou. Prezident USA Donald Trump vyhlásil zavedení cel na zboží z Číny v hodnotě 200 miliard dolarů.

20; Budou se pakovat z Donbasu i z Krymu. Generál ukrajinské armády sní o následcích vytvoření vojenské základny v Azovském moři. Ukrajina má možnost vybudovat vojenskou námořní základnu v Azovském moři, který donutí Rusko k ústupkům.

21; Indie koupí od Ruska fregaty za rekordní částku. O nadcházejícím obchodu informuje vlivný list The Economic Times s odvoláním na své zdroje.

22; Amerika chce zahájit plnohodnotnou ekonomickou válku proti Rusku. Výnos podepsaný Trumpem minulý týden svědčí o snahách Washingtonu zahájit ekonomickou válku proti Rusku.

23; Írán komentoval dohodu Rusa a Turecka ohledně Idlíbu. Připomeňme, že včera Moskva a Ankara dospěly k dohodě ohledně Idlíbu, který je poslední baštou teroristů v Sýrii. Írán oceňuje, že se podařilo odvrátit krveprolití.

24; OSN se omluvila za falešnou zprávu s obviněním Ruska z vraždy bratra Kim Čong-una. Včera z tribuny OSN Nikki Haley prohlásila, že Rusko spolupracovalo s tajnými službami KLDR při vraždě Kim Čong-nama.

25; V poušť se nemění Krym, ale přilehlá oblast Ukrajiny. V sovětských dobách bylo zalesnění stepi rozsáhlým a úspěšným projektem.

26; Problematické ostrovy. Odevzdá Rusko Japonsku Jižní Kurily? Jaké jsou šance nalézt přijatelné řešení v dlouhém teritoriálním sporu?

27; Ve Francii tvrdí, že nemají nic společného se sestřelením ruského Il-20. Předtím prohlásili i v USA, že nemají k incidentu žádný vztah.

28; Opilý Ukrajinec na loďce „Krym“ naboural do ruského tankeru. Jde o plavidlo Mechanik Pogodin, které je zadržováno v Chersonském přístavu od 10. srpna 2018.

29; Zpracováno je 100% volebních lístků. Ústřední volební komise zveřejnila výsledky sčítání hlasů ve volbách gubernátora Přímoří. Připomeňme, že kandidáti za Komunistickou stranu a Jednotné Rusko se vzájemně obviňují z podvodů a falšování.

30; Potvrzeno: Ruský Il-20 byl sestřelen syrskou protivzdušnou obranou v důsledku nezodpovědného počínání Izraele. Na ruském ministerstvu obrany zdůraznili, že Moskva hodnotí „provokační kroky Izraele jako nepřátelské“.

31; V Rusku byl vybudován radar pro arktické drony. Palubní radiolokační komplex se bude využívat pro polární rozvědku v Arktidě.

32; Byly objeveny trosky Il-20 a těla ruských vojáků. Fragmenty sestřeleného ruského letadla a těl zemřelých byly vyzdviženy na palubu ruských plavidel.

33; Rubl posiluje, index Moskevské burzy trhá rekordy. Index Moskevské burzy během obchodování dosáhl historického maxima a index RTS se drží nad psychologicky důležitou hladinou.

34; Vina za sestřelený Il-20 leží plně na Izraeli. V rozhovoru s ministrem obrany Izraele Šojgu zdůraznil, že k tragédii došlo v důsledku neodpovědného počínání izraelského letectva.

35; Putin vyjádřil soustrast rodinám členů posádky sestřeleného Il-20. Ministerstvo obrany viní z incidentu Izrael.

36; „Aktivista“ Pussy Riot byl nejspíš otráven, říkají němečtí lékaři. Připomeňme, že Verzilov, který spáchal provokaci na finále fotbalového mistrovství 2018, se odjel naléhavě léčit do Německa poté, co se objevily podivné příznaky.

37; Expert vysvětlil, proč při útoku na Il-20 selhal systém rozpoznávání přátelských a nepřátelských objektů. Raketa vnímá vždy ten silnější signál a míří na něj, vysvětluje ruský expert v oblasti protivzdušné obrany generálporučík Bižev.

38; Ministerstvo státní bezpečnosti Doněcké republiky: Bývalý pracovník SBU informoval o přípravě teroristických činů a diverzí Kyjevem. Muž, který se vzdal úřadům Doněcké republiky, dále informoval o mučení, které ukrajinští karatelé využívají vůči civilním osobám.

39; Kurs na Moskvu. Na čem se domluví prezidenti Ruska a Maďarska? Na programu setkání je energetika, další otázky dvoustranné spolupráce a aktuální mezinárodní problémy.

40; Na Ukrajině informovali, kdy vypustí družici Lybiď do kosmu. Připomeňme, že vynesení první ukrajinské telekomunikační družice do kosmu bylo už ohlášeno mnohokrát, ale vždy bylo odloženo.

41; Naléhavé prohlášení Armády Izraele ohledně sestřeleného Il-20. Izrael klade plnou odpovědnost za událost na Asadův režim, Írán a Hizballáh.

42; Jen noste svoje penízky… Ukrajina se dohodla s MMF na zvýšení cen plynu. Informoval o tom šéf Naftogazu Ukrajina Andrej Kobolev.

43; Sestřelení Il-20: Zástupkyně velvyslance Izraele Caren Cohen-Gut přišla na ruské ministerstvo zahraničí kvůli sestřelení ruského Il-20 v Sýrii.

44; V Kremlu odpověděli na otázku, zdali sestřelení Il-20 může ovlivnit dohodu o Idlíbu. Tiskový mluvčí Vladimir Putina zdůraznil, že Moskva je krajně znepokojena v souvislosti s nedávnou tragédií.

45; Na Krymu reagovali na prohlášení generála ukrajinské armády o základně v Azovském moři. Vytvořit novou flotilou je utopie a prázdná slova. Ani Západ ji nepodpoří, protože kdyby ji potřeboval, už dávno byl byla postavená.

46; SBU natočila video se šamanem, aby dementovala prohlášení bývalého šéfa. Nalivajčenko dříve prohlásil, že služba zapojovala do své činnosti specialisty s mimosmyslovými či magickými schopnostmi.

47; Nenecháme podobné akce bez odpovědi. Šojgu vysvětlil, proč izraelské F-16 prováděly údery schovány za Il-20. Zdůraznil, že Il-20 byl sestřelen v důsledku odvetných akcí syrské protivzdušné obrany na útok izraelského letectva.

48; Putin vyzval, aby se nesrovnávalo sestřelení Il-20 s případem Su-24 sestřeleného Tureckem. Podle informací ministerstva obrany vystavili izraelští piloti ruské letadlo vědomě zásahu syrské protivzdušné obrany.

49; Na dětském hřišti v Chersonu zadrželi příslušníka SBU – exhibicionistu. Podplukovníka, který se nacházel ve stavu silné opilosti, zadrželi za masturbaci na dětském hřišti.

50; Ukrajinská armáda chystá provokace v předvečer setkání v Minsku. Podobné provokace ze strany okupačních sil ohrožují životy civilních obyvatel.

51; Předseda Nejvyšší rady vyzval parlament Norska, aby nepodporoval „Severní proud – 2“. Andrej Parubij projednal s předsedkyní parlamentu Norského království Tone Wilhelmsen Trøen otázku Severního proudu – 2“.

52; Obchodní válka se rozhořívá. Čína hrozí Spojeným státům odvetnými cly. Pokud nedojde k dohodě, pak čínská odvetná opatření vstoupí v platnost 24. října.

53; Ve Státním departmentu přiznali, že Rusko nepřistoupí na podmínky USA ohledně sankcí. USA nemají iluze ohledně toho, že by Rusko přijalo americké podmínky.

54; Netanjahu zavolal Putinovi po sestřelení letadla ruského letectva v Sýrii. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu uskutečnil telefonický rozhovor s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

55; USA prověřují Putinovo prohlášení o nejnovějších ruských zbraních. USA zjišťují pravdivost informace o nejnovějším ruském vývoji v oblasti zbraní, o kterých mluvil prezident Ruska v březnu.

56; Státní department USA komentoval sestřelení Il-20 v Sýrii. Spojené státy litují sestřelení ruského Il-20 u břehů Sýrie.

57; Putin: Operace izraelských ozbrojených sil byla provedena v rozporu se suverenitou Sýrie. V daném případě nebyly dodrženy rusko-izraelské dohody o prevenci nebezpečných incidentů.

58; Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo velvyslankyni Nizozemska ke konzultacím v souvislosti s šířením špiónománie. Velvyslankyně Nizozemského království v Ruské federaci Regina Veronica Maria „Renée“ Jones-Bos byla pozvána ke konzultacím na ruské ministerstvo zahraničí.

59; V SBU komentovali incident s úchylným podplukovníkem. Informace prý neodpovídá skutečnosti. Bylo zjištěno drobné chuligánství jiného typu. Spolupracujeme s policií, tvrdí tisková tajemnice SBU Jelena Gitljanskaja.

60; Ruské ministerstvo zahraničí komentovalo akce izraelského letectva v Sýrii. Náměstek ministra zahraničí Sergej Veršinin prohlásil, že Moskva považuje akce izraelského letectva za nezodpovědné.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?