Přehled zpráv – RusVesna 2.9.2018

sbu_791; SBU je proti vytvoření „ukrajinského Mossadu“. Šéf SBU prohlásil, že pro zadržení bývalého prezidenta Viktora Janukoviče není třeba vytvářet nový útvar.

2; Putin zveřejnil seznam nejžádanější profese pro budoucnost. Putin dodal, že hranice mezi jednotlivými obory se stírají a nejlepších výsledků dosahují ti, kdo se pohybují na hranici oborů.

3; Kličko: McCain měl přímý vztah k boxu. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko se zúčastnil smutečních akcí rozloučení se senátorem Johnem McCainem.

4; Hon na raněné zvíře. Specnaz zlikvidoval vůdce ozbrojenců Islámského státu v dagestánském lese. V Dagestánu byl zlikvidován jeden z posledních živých ozbrojenců Abás Chubajev.

5; Mlčet v ruském jazyce. Ukrajinské školy přecházejí na ukrajinštinu, ale odpovědí je jim „suržik“ – specifický jazyk postavený na směsi ruštiny a ukrajinštiny. Od 1. září přecházejí všechny školy na Ukrajině na státní jazyk nezávisle na přání žáků a jejich rodičů.

6; Dánsko zabavilo ruskou loď s devatenácti námořníky. V současné době stojí plavidlo u mysu Skagen považovaný za nejsevernější mys Dánska.

7; Strašlivý výbuch v Damašku, Mluví se o raketovém úderu a detonaci munice. Mohutný výbuch zazněl v Damašku v noci ze soboty na neděli.

8; Hon na vlky. Jak ruská armáda útočila na Groznyj. V roce 1995 skončilo dobytí Grozného děsivými ztrátami a traumatem pro celou společnost.

9; V Doněcké republice navrhli přejmenovat na Zacharčenkovu počest jednu z hlavních ulic Doněcka. S iniciativou vystoupil ministr průmyslu a obchodu Doněcké republiky Alexej Granovskij.

10; Za tohle bojovali? Ukrajina se stala ruským Mexikem. Ukrajinský státní statistický úřad zveřejnil údaje o přímých zahraničních investicích do ekonomiky země za první pololetí 2018.

11; Mračna se stahují. Trumpovi hrozí impeachment. Hned několik politiků z prezidentova týmu bylo prohlášeno za vinné z vážných zločinů.

12; Rekviem pro Alexandra Zacharčenka. Smrt nejvyššího představitele Doněcké republiky vyvolala radost u běloruských a ukrajinských nacionalistů.

13; Šestiletá dívenka ze Sýrie s cejchem teroristů na krku a příprava USA k úderu. Příprava na další provokaci s použitím zakázaných chemických látek probíhá na plné obrátky, a to i na informačním poli. V sociálních sítích se objevil podivný účet malé holčičky s nevelkým počtem sledujících, který však obsahuje množství reakcí světových (západních) médií.

14; Všechno v Doněcké republice zůstane na svých místech, Lidová republika je vůle lidu. Alexandr Zacharčenko nezemřel nadarmo.

15; Poprvé v historii. Ruské letectvo a loďstvo zahájily rozsáhlé manévry u břehů Sýrie. Oblast manévrů byla vyhlášena za nebezpečnou pro leteckou i lodní dopravu.

16; Vražedná pomoc. Jak MMF přivádí země k bankrotu. Jaké jsou skutečné cíle mezinárodní úvěrové organizace a komu jsou prodávány za zlomek ceny celé státy?

17; Ruské tanky uhánějí na Donbas pod rouškou cvičení Vostok 2018. Finové šokují svět. Projekt Russia Military Watch (RMW se pokouší odhalovat plány ruské armády.¨

18; Právnická past pro Porošenka. Pokud Porošenko nezahájí otevřenou horkou válku o moc, tak se neudrží.

19; Porošenko se po zavraždění Zacharčenka obrátil na obyvatele Donbasu. Natočil videovýzvu: „Obracím se na všechny naše lidi,kteří se nyní nacházejí pod ruskou okupací“.

20; V Moskvě začal ceremoniál rozloučení s Iosifem Kobzonem. Dnes dopoledne se Moskva loučí se skutečně národním umělcem Iosifem Davydovičem Kobzonem.

21; Obracím se na tebe, jako bys žil. Surkov se rozloučil se Zacharčenkem. Vladislav Surkov natočil projev s proslovem k Alexandru Zacharčenkovi a rozloučil se s ním.

22; Erdogan: Turecko nebude id nikoho žádat povolení na nákup S-400. Už předtím Erdogan prohlásil, že Turecko počítá s nákupem S-400 v co nejdřívějším termínu.

23; Mosijčuk vyzval Kyjev, aby se přiznal k odpovědnosti za vraždu Zacharčenka. Mosijčuk prohlásil, že Kyjev měl plné právo se se Zacharčenkem a dalšími nepřáteli Ukrajiny takto vypořádat.

24; Piloti jsou vyděšení. Ukrajinská armáda vyslala k linii fronty v Doněcké republice vojenské letectvo. Důstojník Národní policie Doněcké republiky komentoval vzniklou situaci.

25; Trenér ruského národního fotbalového mužstva Stanislav Čerčesov: Ruské fotbalové národní mužstvo nevykonalo na mistrovství světa žádný hrdinský čin, ale prostě jen dobře pracovali.

26; Zahraniční vojenský vrtulník se zřítil v Afghánistánu. Jsou oběti na životech. V důsledku havárie vojenského vrtulníku na základně afghánských ozbrojených sil v provincii Balch na severu země přišlo několik lidí o život.

27; Sergej Šojgu a Dmitrij Medveděv se rozloučili s Iosifem Kobzonem. Občanská panychida začala v poledne a Čajkovského koncertní sál, kde stojí rakev s tělem umělce, byl otevřen už v 8:00 hod. ráno. Prezident Vladimir Putin se rovněž přijel rozloučit s Kobzonem. Uctil minutou ticha jeho památku, postál u rakve a položil kytici ke katafalku.

28; Ukrajinské politické vedení se vzdaluje civilizaci, zaznívá z Doněcké republiky. Vražda nejvyššího představitele Republiky je pro Donbas strašlivá tragédie, protože region přišel o lídra a člověka, za kterým šli.

39; Delegace Ruska, Abcházie a Jižní Osetie položily květiny k místu smrti Alexandra Zacharčenka. Zacharčenko byl smrtelně zraněn 31. srpna 2018 v důsledku výbuchu v centru Doněcka. Spolu s ním zahynul i jeho tělesný strážce.

40; Donbas se loučí se Zacharčenkem. U budovy Doněckého divadla opery a baletu se dlouho před začátkem ceremoniálu začali shromažďovat lidé.

41; Jsou to burani. Kovaný rusofob Tomasz Maciejczuk je v šoku z divokosti ukrajinských „patriotů“. Nikdy nepochopím, jak je možno plivat na rakev právě zabitého nepřítele. Reagoval tak na nadšené oslavy Zacharčenkovy smrti na internetu.

42; Natalja Poklonskaja uctila památku nejvyššího představitele Doněcké republiky. Spolu s nejvyšším představitelem Krymu Sergejem Aksjonovem přišla k rakvi a poté řekla několik slov manželce zemřelého.

43; Erdogan vyzval k tomu, aby se skoncovalo s dolarem jako světovou měnou. Cílem manipulací s kursy měn je vyvolat pochybnosti o silné a zdravé turecké ekonomice, podotkl Erdogan.

44; Pranker Vladimir Kuzněcov (Vovan) donutil ministra obrany Ukrajiny „podat demisi“. Vtipálek hovořil s Poltorakem jménem Porošenka.

45; Timofejev známý pod přezdívkou „Taškent“ zraněný při výbuchu, který zabil Zacharčenka, poskytl u jeho rakve interview. Na záběrech je vidět, že Timofejev utrpěl mnohačetná poranění a popáleniny.

46; Ukrajinská armáda připravuje útok na jižní části fronty, hlásí armáda Doněcké republiky. Poblíž linie dotyku soustřeďuje ukrajinská armáda síly a vedou aktivní výzvědné činnosti.

47; A co dál? Obyvatelé Doněcka ve frontě k rakvi Alexandra Zacharčenka odpovídali na tři otázky: Kým byl pro vás Zacharčenko? Kdo jej podle vás zabil? A co bude dál?

48; ATO dále kráčí po celé zemi. Opilý příslušník Pravého sektoru svlékal v Dněpropetrovsku kolemjdoucí, hrozil jim zbraní. V sobotu 1. září v Dněpropetrovsku na prospektu Ivana Mazepy ozbrojený muž vyhrožoval kolemjdoucím.

49; Peskov: Zavraždění Zacharčenka bude mít nutně důsledky. Nejvyšší představitel Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko byl zákeřně zavražděn, což bude mít nutně následky.

50; V USA informovali, jak chtěli rozbombardovat SSSR a Čínu do doby kamenné. V 60. letech USA zvažovaly možnost zlikvidovat SSSR a Čínu jako životaschopné společnosti.

51; Hanební šakali. Poklonskaja promluvila o Zacharčenkových vrazích. Poslankyně Státní dumy Ruské federace. Natalja Poklonskaja po rozloučení u rakve zesnulého poskytla komentář novinářům.

52; Zacharčenko byl v Doněcku pohřben s vojenskými poctami. Pohřbu uzavřeném pro novináře se účastnilo kolem dvou set lidí.

53; Sbohem hrdino! Doprovodit na poslední cestě přišlo Alexandra Zacharčenka 200 tisíc lidí. Byla to nevídaná demonstrace jednoty před ukrajinskou hrozbou. Smuteční protest. Tady už nikdy Ukrajina nebude.

54; Peskov informoval o podrobnostech z jednání Putina a Porošenka. Přitom podle Peskovových slov nebylo užito žádných výhrůžných formulací.

55; Starosta Moskvy navrhl nazvat divadlo na Dubrovce na počest Iosifa Kobzona. Moskevský starosta Sergej Sobjanin navrhl udělit Divadelnímu centru na Dubrovce jméno zpěváka Iosifa Kobzona.

56; Nataša Koroljova se bude soudit s Ukrajinou u Evropského soudu pro lidská práva. Zpěvačka Nataša Koroljova zažalovala u Evropského soudu pro lidská práva Ukrajinu kvůli zákazu vstupu do země, kde se narodila.

57; Americké internetové portály blokují informace spojené se jménem Alexandra Zacharčenka. Videoservis YouTube blokuje přímé přenosy z pohřbu Alexandra Zacharčenka v Doněcku.

58; Dovolená Vladimira Putina v Tuvě. Medvědi se prý chovali slušně. Dmitrij Peskov informoval o zajištění Putinovy bezpečnosti během jeho cesty do Tuvy.

59; Ukrajinská Nacionální garda se připravuje k bojům v městském prostředí. Byl zaznamenán příjezd skupiny vysoce postavených vojáků americké armády a Kanady do zóny OOS (dříve ATO).

60; Írán a Irák odmítají americký dolar. Vlády Íránu a Iráku mají v úmyslu odmítnout americký dolar jako měnu a přecházejí na euro a barterové obchody.

61; Jaceňuk označil McCainovu smrt za velkou ztrátu pro Ukrajinu. Arsenij Jaceňuk označil Johna McCaina za velkého syna amerického lidu a velkého přítele Ukrajinců.

62; „Lídr povstalců“. Novináři BBC vrazili nůž do zad ukrajinským „patriotům“. Na ukrajinském ministerstvu zahraničí se rozčilují kvůli reportážím BBC z pohřbu Alexandra Zacharčenka.

63; Jaké vůdce miluje Donbas a jaké Ukrajina? Porošenko je vrah, překupník a pokrytec, na kterého čeká kandelábr.

64; Ukrajinská armáda aktivizovala ostřelovače a rozvědčíky. Ukrajinští ozbrojenci aktivizovali činnost ostřelovačů a rozvědčíků u linie dotyku pro provádění provokací.

65; McCain zanechal Putinovi vzkaz na svém pohřbu. McCain zanechal vzkaz ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi na vlastním pohřbu. Oznámila to bývalá stálá zástupkyně USA při OSN Samantha Power. McCain údajně záměrně pozval ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a posadil ho vedle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

66; Ukrajinské ministerstvo zahraničí: Ukrajinské vesnice jsou ve srovnání s ruskými hotovými paláci. Rusové jsou vymírající národ, který napadl Ukrajinu, aby jí zabránil v členství v NATO.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?