Přehled zpráv – RusVesna 20.9.2018

asad_51; Bašár Asad poslal Putinovi telegram v souvislosti se sestřelením Il-20. Asad poznamenal, že sestřelení ruského letadla je výsledkem povýšenosti a pocitu beztrestnosti Izraele.

2; V Charkovské univerzitě došlo k surové vraždě. Oběť se snažila vrahovi uniknout. Ubodanému muži bylo 56 let. Vražda byla výsledkem hádky v opilosti u příležitosti oslavy narozenin podezřelého, který své oběti zasadil několik bodných ran nožem do oblasti krku.

3; Představený Kyjevsko-Pečorské lavry varoval před nebezpečím obsazení chrámů na Ukrajině. Vyzval věřící, aby byli křesťany nejen slovy, ale i svými životy.

4; Ruské vojenské základny budou ochráněny automatizovanými systémy kontroly. Koncern Kalašnikov navrhl vybavit ruské vojenské základny v Sýrii automatizovanými ochrannými systémy.

5; V USA ve státě Pennsylvania zahájil obžalovaný palbu v soudní síni. Čtyři lidé včetně jednoho policisty byli zraněni. Útočník byl zlikvidován.

6; Proč v USA požadují zastavení prací na protiruských jaderných zbraní? V Kongresu USA požadují zastavení programy Pentagonu na vývoj jaderných hlavic do balistických raket Trident D5.

7; Vetchá armáda. Proč Ukrajina skupuje staré dánské minolovky? Ukrajina plánuje nákup tří použitých dánských minolovek.

8; Čína připraví Evropu o palivo pomocí Ruska. Před ruské a čínské společnosti byl postaven úkol do konce roku podepsat kontrakt na dodávku plynu západní trasou.

9; Američtí vojáci jsou zaskočeni vývojem armád Ruska a Číny. Aktivní rozvoj Moskvy a Pekingu vystrašilo americké letectvo a přimělo je k rozhodným krokům.

10; Prokletá fašistická junta prožívá hrůzu. Bojovník armády Doněcké republiky vyzval obyvatele Lotyšska, aby vypověděli poslušnost. Lotyšsko je jedinou zemí v Evropě, kde občanství a lidská práva jsou podmíněny národností.

11; Ukrajinská armáda v ohrožení. Kyjev schvaluje naléhavá opatření, která mají armádu zachránit. Řadoví Ukrajinci a dokonce i vysoce postavení důstojníci ukrajinské armády střízlivě hodnotí situaci a chápou, že dobýt zpět Donbas jim není souzeno.

12; Degradace a cynismus. Ukrajinský funkcionář se přišel najíst na kulatý stůl o svobodě slova ve Varšavě. Chování ukrajinské delegace se stalo příčinou posměchu ze strany ochránců lidských práv.

13; Armáda světové velmoci. Chorvatský tisk píše o změnách v ozbrojených silách Ruska. Cvičení Vostok 2018 ukázala, že moderní ozbrojené síly Ruské federace nemají už nic společného s armádou SSSR z počátku 90. let, píše Večernji list. Ruská armáda se začala transformovat ze struktury disponující hlavně holou fyzickou silou a spoléhající se na bodák a potravu pro kanóny na zkušené, vysoce efektivní a technologicky pokročilé ozbrojené síly.

14; Reálné příjmy Rusů se poprvé v letošním roce propadly. Reálné disponibilní příjmy Rusů se v srpnu snížily oproti předchozímu měsíci o 0,7%. Meziroční pokles pak činí 0,9%. Výše průměrného měsíčního příjmu činila 30,933 tisíc rublů. Průměrný plat činil 41,140 tisíc rublů.

15; Ruské ministerstvo vnitra ukončilo kontrolu činnosti herečky a zpěvačky Laimy Vaikule. Kontrola byla nařízena kvůli jejím skandálním výrokům o Krymu. Výsledek prověrky: Nebylo nalezeno žádné porušení zákona.

16; Ruská centrální banka hromadí dolary a připravuje se na sankce. Ruská centrální banka za poslední tři roky nahromadila kolem 30 miliard dolarové hotovosti v rámci přípravy na důsledku západních sankcí.

17; Ostřelovací puška, která chrání Putina. V USA ze zajímají o bezpečnost prezidenta Ruska. Když jsi světový lídr, je tvá práce spojena s určitými riziky…

18; Není třeba spěchat. Ukrajinský generál informoval o nebezpečí plynoucím z vypovězení dohody o přátelství s Ruskem. Vypovězení Smlouvy o přátelství a spolupráci s Ruskem může Ukrajinu poškodit.

19; Smrt v lopatkách vrtule. Na americké letadlové lodi zabily lopatky vrtule letadla námořníka. Jeho tělo bylo obtížné identifikovat.

20; Oficiálně potvrzeno?: Výsledky voleb gubernátora v Přímoří byly zrušeny. Pro zrušení výsledků voleb hlasovalo 12 členů volební komise, jeden byl proti.

21; Oni se vůbec nestydí. Americký špionážní dron provedl další rozvědku v Donbasu. Přiletěl až k okraji Belgorodské, Voroněžské a Rostovské oblasti, které hraničí s Luganskou republikou.

22; V USA roste počet obětí uragánu Florence. Informace o obětech přicházejí od úřadů tří států. V regionu se objevil nový problém: ostrůvky z jedovatých mravenců.

23; Strategický bombardér USA poletoval nad Středozemním mořem a Severním ledovým oceánem. Strategický bombardér B-52H amerického letectva je schopen nést jaderné zbraně.

24; Ukrajinská armáda ostřelovala okraje Doněcka, Gorlovku a Jasinovatou. Jeden zraněný. Informuje o tom Zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

25; V Rusku informovali o perspektivách vytvoření rakety pro opakované použití. Projekt dostal název „Krylo SV“ (zkratka SV znamená „návratný stupeň“).

26; V Rusku se změní státní poznávací značky. Státní značky mění rozměry i tvar, kromě toho budou zavedena zvláštní čísla pro řadu dopravních prostředků.

27; Na internetu se smějí polskému prezidentovi, kterého ponížil Trump. Vy jste musel podepisovat mezinárodní dokumenty vestoje na rohu stolu? To jste tedy „východoevropský tygr“!

28; Porošenko slibuje, že vyžene ruskou flotilu ze Sevastopolu. Zatím je nutno se omezit jen na „vyhnání“ flotily z ukrajinské ústavy.

29; Vražedkyně Ukrajiny Uljana Suprun požaduje od lékařů, aby vozili nemocné nohama napřed. Veškerá činnost úřadující ministryně zdravotnictví Ukrajiny vzbuzuje pobavené reakce na facebooku.

30; Nepokoje u budovy Nejvyšší rady. Neonacisté proti policii. Protestující zapálili dýmovnice. Zraněn nejméně jeden policista.

31; The Times: Západ by měl respektovat Turecko, jinak odejde k Rusku a Íránu. Erdogan už sladil noty s Vladimirem Putinem a zároveň se Ankara sbližuje s Íránem,když mu pomáhá obcházet Sankce USA.

32; Ruské ministerstvo obrany řeklo pravdu o „selhání“ systému identifikace vlastních letadel u S-200, který sestřelil Il-20. Tento systém není vůbec součástí dodávaných protivzdušných komplexů.

33; FBI odhalila důvod „záhadného“ uzavření sluneční observatoře. Byla uzavřena bez vysvětlení důvodů, což dalo vzniknout fámám o mimozemšťanech nebo erupcích na slunci, které by mohly být pro člověka smrtící. Ve skutečnosti šlo o policejní akci v souvislosti s případem místního uklízeče podezřelého z přechovávání dětské pornografie.

34; Trump zveřejnil největší chybu USA v historii. Sedm bilionů dolarů a miliony životů. Podle mého názoru to byla největší chyba za celou historii naší země. Nešlo ani o občanskou válku, ani o Pearl Harbour, ani o události v souvislosti s 11. zářím, nýbrž o vyslání vojsk na Blízký Východ za prezidenta Bushe.

35; Nová ponorka Kronštadt byl spuštěna na vodu v Petrohradě. Hlavní údernou silou Kronšadtu je deset vertikálních odpalovacích zařízení pro střely s plochou dráhou letu Kalibr.

36; Porošenko přiznal neexistenci jakýchkoli zlepšení na Ukrajině. Prezident Ukrajiny vyjmenoval úkoly, které nevyřešil za více než čtyři roky ve funkci.

37; WDA je ochotna obnovit práv Ruské antidopingové agentury. Odpoledne proběhlo zasedání výkonného výboru WADA na Seychelských ostrovech.

38; Zahraniční účastníci ATO se přikovali pouty k budově Porošenkovy administrativy. Připomeňme, že předtím shromáždění účastníků ATO a jejich fanoušků z řad „patriotů“ u budovy Nejvyšší rady skončilo pokusem o útok a potyčkami.

39; Jak dlouho se Rusko bude chovat jako hodný kocour Leopold? Proč ruská elita není ochotna hrát trochu rozhodnější hru vůči Ukrajině? Proč Rusko nereaguje adekvátně a tvrdě na takové provokace jako únosy ruských plavidel, zákazy ruského jazyka, pokusy o církevní rozkol? (Hodný kocour Leopold je všeobecně známou hlavní postavou ruského animovaného seriálu.)

40; Maďarsko vyhrožuje, že ještě více zabrzdí směřování Ukrajiny do EU. Kvůli pasovému skandálu Maďarsko pohrozilo dalším zpomalením integrace Ukrajiny do EU.

41; Už máme dost role fackovacího panáka. Matvijenko prohlásila, že Rusko je nuceno odejít z Rady Evropy. Varovala, že v Rusku zraje přání opustit tuto organizaci.

42; Vojákům u Žitomiru ukradli zbraně. Na místě zločinu operuje skupina prokurátorů a vyšetřovací skupina Národní policie.

43; Ukrajinští vojáci dezertují po desítkách z fronty. Na všech úsecích fronty byla kromě toho zjištěna aktivizace ostřelovacích skupin nepřítele.

44; WADA plně obnovila práva Ruské antidopingové agentury. Šéf Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov připomněl příspěvek sportovního světa Ruské federace k tomuto posunu.

45; Trump podepsal výnos o realizaci protiruských sankcí. Konkrétní osoby nebo organizace se ale v materiálu neuvádějí.

46; Pušilin bude kandidovat na funkci šéfa Doněcké republiky. Pušilin prohlásil, že bude kandidovat na nejvyšší post v listopadových volbách.

47; V Radě federace odpověděli na Porošenkův slib vypudit Černomořskou flotilu z Krymu. Alexej Puškov konstatoval, že Petr Porošenko ztrácí kontakt s realitou.

48; Porošenko zažaloval BBC za pomluvu, píše Daily Telegraph. Advokáti ukrajinského prezidenta prohlašují, že obvinění z úplatku 140 tisíc dolarů za setkání s Trumpem je lživé a hluboce zasahuje Porošenkovu čest a důstojnost.

49; Pamfilova informovala, proč se rozplakala, když komentovala volby v Přímoří. Šéfka Ústřední volební komise označila osoby, které falšují výsledky hlasování, za ničemy a padouchy.

50; V USA ve městě Aberdeen došlo ke střelbě. Je hlášeno mnoho zraněných. Oznámil to šerif oblasti Harford Jeffrey Haller.

51; V Nejvyšší radě informovali o nutnosti vyslání mírových sil OSN na Donbas. Zákon o zvláštním statusu Donbasu nebude fungovat bez vyslání mírové mise OSN na Donbas.

52; Novou informaci ohledně sestřelení Il-20 zveřejníme v nejbližší době, slibuje Zacharova. Diplomatka prohlásila, že tragédie Il-20 vyžaduje další vyšetření a vysvětlení ze strany Izraele.

53; Je to prost hloupost. Velvyslanci Kanady a Velké Británie kritizovali zákaz ruštiny ve Lvovské oblasti. Tak jak je formulován, jde o opatření předpojaté, diskriminační. Prostě je to hloupost.

54; Velitel izraelského letectva předal Rusku informace o sestřelení Il-20.

55; Evropská unie dala Facebooku ultimátum. Americká společnost musí změnit pravidla zpracování osobních dat podle nového evropského předpisu do konce roku 2018, prohlásila europoslankyně Věra Jourová.

56; USA rozšířily sankce proti Rusku. Spojené státy rozšířily sankce proti osobám údajně spjatým s ruským obranným a výzvědným sektorem.

57; Prachy nebudou. Ukrajina zpackala rozhovory s MMF. Perspektiva získání 1,9 miliardy dolarů do konce roku se už jeví jako přelud.

58; Ruské ministerstvo obrany odpovědělo na otázky o pravosti dokumentů ohledně sestřelení malajského Boeingu MH-17.

59; Ve Státní dumě navrhly využívat špatné ruské filmy jako trest. Zdaleka ne všechny ruské filmy jsou špatné, ale některé z nich mají tak nízkou kvalitu, že nevyvolávají u diváků zájem.

60; Zpráva Státního departmentu o boji s terorismem vyvolala nelíčený údiv a ruském ministerstvu zahraničí. Zpráva vyvolává u ruské strany množství otázek, pokud to nenazveme nelíčeným údivem.

61; Gorlovkou otřásl mohutný výbuch. Obyvatelé města zjišťují, o co šlo.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?