Přehled zpráv – RusVesna 29.8.2018

zhelobokt1; Ukrajinští okupanti zcela zlikvidovali obec Želobok v Luganské republice. Video bylo poskytnuto tiskovou službou Správy Národní policie Luganské republiky. Obec vznikla v roce 1967, v okamžiku vzniku konfliktu v ní žilo 153 obyvatel. Včera byl ukrajinskými okupanty zničen dům poslední místní obyvatelky.

2; Státní department vyhrožuje následky v případě eventuálního použití chemických zbraní v Sýrii,. Washington vyzval Moskvu, aby vyřídila syrským úřadům, že se mají zříci případného použití chemických zbraní.

3; Bílé helmy přivezly chemické zbraně na sklad ozbrojenců v Sýrii. Zástupci Bílých přileb přivezli velký náklad otravných látek do syrského města Sarakíb.

4; Číňané čtyři roky četli korespondenci státního tajemníka USA. Čínská společnost se nabourala do osobního serveru Hillary Clinton v době, kdy zastávala funkci státního tajemníka USA.

5; USA už nechtějí změnu režimu, Je možné jim věřit? Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton učinil tři důležitá prohlášení ohledně Íránu. USA chce jen změnu chování, nikoli změnu režimu. Americké sankce zafungovaly prý lépe, než se čekalo. Írán by měl stáhnout své vojáky ze Sýrie.

6; Putin do poslední chvíle tajil text své videovýzvy k národu. Text výzvy ohledně důchodové reformy prezident dokončil až 45 minut před vystoupením.

7; Proč Rusko provádí největší vojenská cvičení od dob SSSR? Ministr obrany Sergej Šojgu s patřičnou hrdostí poznamenal, že jsou to opravdu rozsáhlé manévry. Mezinárodní hrozby jsou od doby na nejvyšší úrovni. Aby se zbytečně nezvyšovalo napětí, neprobíhají tyto manévry na západě země, ale na východě.

8; Buďte tvrdší, Byla zveřejněna šokující korespondence ruských novinářů zabitých ve Středoafrické republice. Od tragické smrti tří ruských novinářů uběhl už skoro měsíc.

9; Řízená munice posílí moc ruské obrněno techniky. Ruští inženýři vyvinuli relativně lacinou technologii řízení střel s distančním odpálením.

10; Naše občanská povinnost. Proč zavraždění občana Německa migrantem vyvolalo masové protesty? Německé město Chemnitz se stalo dějištěm srážek pravicových a levicových aktivistů.

11; Armáda Doněcké republiky a mezinárodní dobrovolnická skupina Moskva-Donbas pokračují v důležité humanitární misi u frontové linie.

12; Tituško a „tituškové“. Syn euromajdanu, jeho ideové děti a nepřátelé. Sportovec Tituško, který se nechal najmout jako účastník protestů, dal vzniknout označení pro další osoby podobného typu. Dnes už se ale pojem „tituški“ používá v natolik různých významech, že z něj zůstal už jen pohrdlivý tón odsuzující někoho (nejčastěji mladého sportovce), kdo se za pár šupů nechá najmout jako profesionální demonstrant a dělá bordel.

13; Zastavit smrtící migraci nožů. K čemu povedou protesty proti běžencům v Německu? Úřady Spolkové republiky zavírají oči před otázkou uprchlíků, aby zabránily radikalizaci nálad původního obyvatelstva.

14; Ukrajina: Dostaneme požehnání a budeme žít jako v Evropě. Je zarážející, jak jsou „uvědomělí“ Ukrajinci schopni skočit opakovaně na jednu a tu samou udičku. Jen se jim změní návnada, ale udice je pořád stejná.

14; Facebook vyhlásil válku za „svobodnou Ukrajinu a vrácení Krymu“. Jeden z čtenářů Anatolije Šaríje Alexej Cvelik si dnes všiml zajímavého faktu na téma cenzury na Facebooku.

15; Ukrajina chce koupit od USA komplexy protivzdušné obrany. Cena jednoho komplexu činí 750 milionů dolarů.

16; Porošenko: Rusko už se začalo vměšovat do voleb na Ukrajině. Když to mohou říkat v USA, tak proč ne i já, myslí si Petr Alexejevič.

17; Co se nás týče, nám stačí Ukrajinci, řekl český premiér. Česká republice nepřijme ani jednoho běžence, protože přijímá Ukrajince, prohlásily úřady České republiky.

18; Jednomu Korejci museli amputovat ruku poté, co dostal otravu ze sushi. Ruku až po loket museli vzít obyvateli Jižní Koreje po tragickém obědě v sushi-restauraci.

19; Násilné chování výrostků je následek idiotských reforem vzdělávání, říká Pjotr Tolstoj. Místopředseda Státní dumy za Jednotné Rusko Pjotr Tolstoj komentoval útok výrostků na obyvatele Petrohradu.

20; Dluhy na mzdách na Ukrajině dosáhly již sto milionů dolarů. Na Ukrajině nadále rostou dluhy na mzdách. Nyní už překračují hranici 100 milionů dolarů.

21; Bojoví homosexuálové, V Kyjevě proběhne fotografická výstava o homosexuálních úchylech v ATO. Výstava bude zahájena 30. srpna a potrvá do 7. října 2018.

22; Donbas: Chyby ve výběru cíle jsou vyloučeny. Ukrajinské dělostřelectvo se nedopouští nepřesností, když střílí na školy, na automobily plné lidí a na obytné čtvrti. Oni vědí nač střílejí.

23; Krok od bankrotu. Jakou cenu zaplatí Ukrajina za miliardy od EU a MMF? A to nejdůležitější: Co za to zaplatí obyčejný Ukrajinec?

24; Autobus s ruskými turisty byl účastníkem nehody v turecké Antalii. Na ruském konzulátu potvrdili informaci o havárii a upřesnili počet zraněných. Z 25 turistů jich byla nejméně polovina zraněna.

25; Námořní „boj“ v kanále La Manche. Francouzská plavidla napadla britská. Francouzi házeli dýmovnice směrem na britská plavidla a vykřikovali nadávky na adresu Britů.

26; Neidentifikované letadlo vtrhlo u ruských hranic do koridorů civilního letectva a vyvolalo nutnost změny letových výšek civilních letadel nad Japonským mořem. Už podruhé za posledních 24 hodin výzvědné letadlo NATO zkomplikovalo civilní letový provoz nad Japonským mořem.

27; Ruské ministerstvo financí podpořilo dvouetapové zvýšení (indexaci) cen energií pro domácnosti.

28; Ukrajinští politici se znovu porvali v přímém přenosu. Bývalá poslankyně Nejvyšší rady Inna Bogoslovskaja se pokusila udeřit do tváře svého bývalého kolegu, ukrajinského exministra dopravy Jevgenije Červoněnka. Ten ránu zkušeně vykryl levým předloktím.

29; Na moskevském mezinárodním autosalónu byl prezentován „putinovský“ Aurus Senat. Během slavnostního předvádění automobilu došlo k drobné kuriozitě. Oba pánové slavnostně odhalující vůz nezávisle na sobě přehlédli schod skrytý pod plachtou zakrývající automobil a klopýtli. Ani jeden z nich ale neupadl.

30; Dnes v poledne moskevského času vystoupil prezident Putin se svým projevem ohledně důchodové reformy. Podrobně vyložil svůj postoj a slíbil, že jeho názory budou předloženy v podobě pozměňovacích návrhů do parlamentu. Už vás nebudu napínat: Navrhuji řadu opatření, která umožní maximálně zmírnit dopady přijímaných rozhodnutí.

31; V Petrohradě byl zadržen nezletilý vůdce bandy parchantů, kteří bezdůvodně a tvrdě napadali nic netušící občany v parku. Policejní orgány se pustily do zatýkání mladistvých pachatelů nedávných násilných trestných činů.

32; V ukrajinské vládě skrývají tajemství čokoládového opálení premiéra Grojsmana. Po dovolené se ukrajinský premiér odlišuje od ostatních vládních úředníků dokonalým opálením. Místo jeho dovolené nebylo zveřejněno.

33; V Kyjevě u ruského velvyslanectví byly spáleny vlajky Luganské a Doněcké republiky a figurína Vladimira Putina. Ukrajinští „patrioti uspořádali další rusofobní akci před ruským velvyslanectvím v Kyjevě.

34; Na americkém segmentu Mezinárodní kosmické stanice došlo k netěsnosti na japonském modulu. Astronauti byli nuceni bojovat s vlhkostí pomocí papírových ubrousků a ručníků.

35; Expert: Putin na sebe vzal odpovědnost za důchodovou reformu. Už to nebude reforma liberálů, ani Medveděvova reforma.

36; Automobil bez řidiče vjel v Permu do skupiny chodců. Řidička zapomněla zajistit vůz ruční brzdou. Událost se dostala na bezpečnostní kamery.

37; Ruský opozičník Vladimir Kara-Murzá mladší ponese rakev McCaina na jeho pohřbu. Nenacházel jsem slov, byl jsem ovládnut žalem, málem jsem se rozplakal, komentoval Rus McCainovu poslední výzvu.

38; Ústřední volební komise je naprosto připravena na referendum ohledně důchodové reformy. To se bude konat za předpokladu, že se iniciativní skupiny dokáží domluvit a jedna ze skupin projeví trochu operativnosti.

39; Armáda Doněcké republiky je připravena se pomstít za každého zabitého obyvatele města. Ukrajinští teroristé jsou s cílem lživých obvinění Doněcké republiky z páchání válečných zločinů střílet i po vlastních dětech.

40; Ukrajinský pohraničních roztrhal pas muže, který se rozhodl odjet na Krym. Pracovník Státní pohraniční služby roztrhal jeho občanku i pas a poslal ho zpět na území Ukrajiny. Muž,který strávil několik let prací v Itálii, se rozhodl překročit hranici ilegálně a byl zadržen ruskými pohraničníky.

41; Porošenko navštívil a dal za příklad ukrajinského patriotismu rodinu, v jejímž bytě jsou na lednici vyvěšeny obrázky s uniformou ruské námořní flotily a obrázek s ruskou vlajkou.

42; Ministr vnitra Luganské republiky Igor Kornet popřel fámy o svém odvolání a uvěznění.

43; Ukrajinec zaútočil nedaleko Varšavy s nožem na svého spolubydlícího – Poláka. Občanu Ukrajiny může hrozit až doživotní vězení za pokus vraždy.

44; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení Západu o přípravě chemického útoku ze Strany Sýrie. Připomněl předchozí dvě podobná obvinění, která se nejen nepotvrdila, ale byla i přesvědčivě vyvrácena. Aby se nepřišlo na pravou podstatu věci, provedly USA, Francie a Velká Británie těsně před naplánovanou inspekcí Organizace pro zákaz chemických zbraní raketový útok.

45; Na Ukrajině byl uzavřen případ proti členům posádky unesené lodi Nord. Soud shledal, že nebyly naplněny předpoklady pro zadržení plavidla.

46; Ve Státní dumě zareagovali na Porošenkova slova o vměšování Ruska do ukrajinských voleb. Tato prohlášení mají jediný cíl: Hodit odpovědnost na Rusko, pokud volby nedopadnou podle představ.

47; USA zažalovaly Rusko u WTO. USA poukazují na to, že Rusko nepoužívá cla na analogické zboží i u jiných členských zemí WTO.

48; Český prezident navrhl Radě Evropy, aby zrušila sankce proti Rusku. Česká republika musí iniciovat projednání zrušení sankcí EU proti Rusku na zasedání Evropské rady.

49; Koho z vládních politiků Ukrajinci nejvíc nenávidí? Výzkum byl proveden Sociologickou skupinou „Rating“ na zakázku amerického Mezinárodního republikánského institutu. Nejvíce zarážející je podíl osob (často až 80%), které odmítly odpovědět nebo tvrdí, že daného politika neznají. Nejvíce odpovědí „zcela negativní vztah“ nasbírala Uljana Suprun (46%). Dalších 15% občanů ji hodnotí „spíše negativně“. Jen 1% občanů ji hodnotí „velmi pozitivně“ a 7% „spíše pozitivně“.

50; V Kremlu komentovali Putinovu výzvu ohledně důchodové reformy. Rozhodl se obrátit se přímo na občany a také tak učinil, říká Dmitrij Peskov.

51; V Kremlu konstatovali velmi hlubokou krizi ve vztazích s Ukrajinou. Peskov komentoval prohlášení Kyjeva ohledně odstoupení od Smlouvy o přátelství s Ruskem.

52; Ruské ministerstvo financí: Putinovy návrhy budou stát státní rozpočet 500 miliard rublů. Realizace všech prezidentových návrhů ohledně důchodové reformy si vyžádá za šest let 500 miliard rublů.

53; Ukrajinské tajné služby připravují v Dobnasu krvavou provokaci, hlásí luganské ministerstvo státní bezpečnosti. Obětmi teroristického činu mohou být i stovky obyvatel Luganské oblasti.

54; V Novgorodské oblasti byla vykopána stíhačka americké výroby. Vědělo se o ní několik let, ale s vyzdvižením se čekalo na vhodné klimatické podmínky. Letoun se zapíchl do bažiny do hloubky čtyři a půl metru. Byly objeveny i ostatky ruského pilota Gennadije Vasiljeviče Šičkova. K havárii došlo počátkem března 1943.

55; Jednání s USA jsou nemožná, Írán hrozí odstoupením od jaderné dohody. Pokud jaderná dohoda nebude odpovídat národním zájmům Íránu, pak od ní Teherán odstoupí.

56; V Moldávii zvedá hlavu další „čubčí syn“ Washingtonu. Je to sice „čubčí syn“, ale je to „NÁŠ čubčí syn“, řekl kdysi prezident USA Franklin Roosevelt na adresu nikaragujského diktátora…

57; Ve svých 77 letech zemřela kosmonautka Taťjana Kuzněcova. Byla testovací kosmonautkou první ženské skupiny kosmonautů.

58; Soud nechal Savčenkovou ve vazbě. Ševčenkovský obvodní soud v Kyjevě nevyhověl advokátům poslankyně Naděždy Savčenkové.

59; V německém jezeře chytili anakondu. Místní úřady zatím nedokáží říci, jak se v německém jezeře objevila anakonda žlutá, která normálně žije v Jižní Americe. Had není sice jedovatý, ale je výkonným škrtičem.

60; Na Ukrajině informovali o přání obnovit styky s Krymem. Ukrajinští veřejní činitelé už mají dost toho, jak kyjevské úřady přerušují i ty nejobyčejnější způsoby komunikace.

61; Hrozivá odpověď Ruska. Jak mohutná eskadra ruské vojenské námořní flotily připlula do Sýrie, vyděsila NATO a změnila rozložení sil. Fregaty Černomořské flotily Admirál Grigorovič a Admirál Essen připlouvají plánovaně ze Sevastopolu do Středozemního moře.

62; Vláda Ukrajiny připravila nové sankce proti Rusku kvůli Krymskému mostu.

63; Francouzské ministerstvo zahraničí označilo jednání o mírových silách v Donbasu za kontraproduktivní. Bez politické vůle v místě je projednávání předpokládané mise OSN předčasné a dokonce kontraproduktivní.

64; Byla stanovena země, která je nejvíce ohrožena vymíráním v důsledku konzumace alkoholu. Nejhlavnější příčinou smrti mužské populace v důsledku alkoholismu je krvácení do mozku. Nejohroženější je podle časopisů Global Times a Lancet Čína, po ní Indie, na třetím místě Rusko. Žebříček je ale sestaven podle absolutního počtu úmrtí, nikoli procentuálně.

65; Rusko je v čele v investicích na Ukrajině. Za první pololetí 2018 přišlo na Ukrajinu 1,259 miliardy dolarů kapitálu. Z toho 436 mil. z Ruska, 219 mil. z Kypru, 207,7 mil. z Nizozemska, 58,37 mil. z Rakouska, 54,1 mil.. z Polska, 46,9 mil, z Francie a 43,4 mil.. z Velké Británie.

66; USA vyhrožují Indii sankcemi kvůli ruským zbraním. Podle sankčního zákona CAATSA mohou USA zavést sankce proti třetím zemím za nákup ruských zbraní.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?