Přehled zpráv – RusVesna 3.9.2018

ukraincy_krym_0 (1)1; Na Ukrajině označují fronty na hranicích s Krymem za „umělé“. Státní pohraniční služby tvrdí, že fronty automobilů s Ukrajinci toužícími dostat se na Krym jsou uměle vytvořené.

2; Trump se vydal na golf v době McCainova pohřbu. McCain, který trpěl rakovinou mozku, zemřel v noci na 26. srpna několik dní před svými 82. narozeninami.

3; Hlavně se nezastavovat! Jak v Číně připravují mladé ženy na válku. Velmi mnoho čínských dívek považuje za svou povinnost projít výcvikem ve vojenském táboře.

4; Jaký dopad může mít zavraždění Alexandra Zacharčenka na Rusko a svět? Mediálně široce komentovaná vražda byla spáchána bez přehánění v době pro Rusko i Donbas kritické.

5; Podivné školy. Pod zemí, na vodě, na perónu… Na světě existují velmi nezvyklé školy které nemají obdoby.

6; Francouzský ministr zahraničí oznámil Asadovo vítězství v Sýrii, Asad vyhrál válku, Musíme to uznat, zdůraznil francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

7; Obyvatelé Petrohradu uctili památku nejvyššího představitele Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka. Položili květiny k portrétu politika, který zahynul v důsledku výbuchu v kavárně v centru Doněcka.

8; Je vyhlazovací globální jaderná válka reálná? V posledních 30 letech Amerika zcela vážně spoléhala na svou nespornou strategickou vojenskou převahu. Ta ale nyní končí.

9; Doněck: Neexistuje právo ustoupit. Panika a strach jsou nejméně konstruktivní a nejvíce demoralizující rádci.

10; Horší než plán Barbarossa. O plánech na totální likvidaci SSSR pomocí jaderného úderu. Míra krvelačnosti amerických jaderných stratégů a míra jejich nenávisti vůči SSSR je šokující.

11; Donbas po Zacharčenkovi. Konec epochy romantismu. Stránka dějin byla otočena, ale celá kniha této historie není ještě dočtena.

12; O hlavních cílech doněckého výbuchu. Tragická smrt šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka dala na i Ukrajině vzniknout spoustě nejrůznějších verzí a výkladů události.

13; Trump nalezl novou hrozbu pro USA a chce zpřetrhat obchodní vztahy se sousedy. Výroba v USA trpí kolosálními ztrátami a fakticky se nachází v posledním tažení. Stejně jako zemědělství.

14; Jak syrští ozbrojenci zatloukli hřebík do hlavy jednooké Američance, která je přijela zachraňovat. Vyšel trailer filmu „Soukromá válka“. Základem díla je příběh významné americko-britské válečné reportérky The Sunday Times Marie Colvin (1956-2012).

15; Děsivá statistika: Útok virů na ruskojazyčné regiony na Ukrajině a biologické laboratoře USA. Jde o shodu náhod nebo o genocidu? Statistika ministerstva zdravotnictví Ukrajiny poskytuje možnost zhodnotit práci ministerstva obrany USA.

16; Macron prohlásil, že Putin sní o „demontáži“ Evropské unie. Vážím si Vladimira Putina, ale jeho snem je demontáž EU, prohlásil Macron před novináři.

17; Zacharčenko byl pohřben v Doněcku s vojenskými poctami. Na pohřbu uzavřeném před novináři bylo přítomno kolem dvou set hostů.

18; Vojenský časopis National Interest informoval o neexistujících šancích Ukrajiny na vrácení Krymu. Komentátor časopisu NI připomněl, že Krym byl součástí Ruské říše a Sovětského svazu do roku 1954.

19; Putin vyslal speciální skupinu pro dohledání vrahů Alexandra Zacharčenka, píší média. V noci z 1. na 2. září dorazila do Doněcka na přímý Putinův pokyn skupina ruských specialistů.

20; Na ruských silnicích budou instalovány dynamické dopravní značky. Značky omezující rychlost budou automaticky řídit rychlostní režim.

21; Byl zadržen podezřelý z vraždy ruského policisty v moskevském metru. Připomeňme, že 3. září po půlnoci na stanici metra Kurskaja byl zavražděn pracovník policie.

22; Ve vojenském vrtulníku, který se zřítil v Afghánistánu, byla ukrajinská posádka. Všichni její členové zahynuli. Vrtulník Mi-8,který se zřítil hned po startu, plnil na základně úkoly na objednávku OSN.

23; Výrobci chleba hrozí k říjnu růstem cen o 10%. Obilí může v nejbližším měsíci podstatně podražit, varují výrobci a obilné společnosti.

24; Ruský Su-35 mění život amerického letectva v Tichém oceánu v peklo. National Interest označil ruskou stíhačku Su-35, která byla zařazena do výzbroje Číny, za noční můru USA v Asijském regionu.

25; Cvičeními Vostok 2018 dává Putin celému světu signál, píší německá média. Vojenské manévry, které jsou tentokrát uskutečňovány za účasti Číny a Mongolska, jednoznačně demonstrují vojenskou sílu Ruska.

26; To není normální, říká Kreml o nekorektních výrocích bývalého francouzského prezidenta Hollanda ohledně Ruska a Ukrajiny. Tiskový mluvčí Vladimira Putina označil „pohádku“ bývalého prezidenta Francie o Putinovi a Porošenkovi za nekorektní.

27; V Portugalsku zhodnotili ruský terénní automobil. Bude konkurovat evropským značkám. Portugalský list označuje koncept Lada 4×4 Vision za návrat AutoVAZu na nejvyšší úroveň.

28; Rosstat neodtajnil zdroj 4,7% ruského HDP. Rosstat ponechal výdaje na zbrojení a intelektuální vlastnictví v utajované části rozpočtu. Připadá na ně zhruba 4,7% procenta HDP.

29; Trump zruší americké členství v WTO a organizace se stane neužitečnou. Prezident USA fakticky navrhuje partnerům, aby odmítli arbitráž WTO a žili si podle vlastních pravidel opsaných z bajky I. A. Krylova „Lev na honu“: Tahle část mi patří podle smlouvy a ta druhá, protože jsem nejsilnější…

30; Smutek a vztek. Jak se Doněck rozloučil se Zacharčenkem. Ve tvářích je smutek, ale lidé rozhodně nerezignovali. Vyzařuje z nich stejně jako v roce 2014 zloba a přání se bránit.

31; Porošenko slíbil Ukrajinským školákům „život v Evropské unii“. Poznamenejme, že obyvatelé Ukrajiny mohou počítat maximálně s „individuální integrací“ jako laciné otrocké pracovní síly.

32; Na Ukrajině byl zavražděn známý specialista na hladomor Nikolaj Šiťuk. Čtyřiašedesátiletý profesor historie si na tři hodiny pronajal byt a něco se zvrtlo. Podezřelý z vraždy byl zadržen. Jde o pětadvacetiletého muže.

33; Byly zveřejněny podrobnosti z vraždy policisty v moskevském metru. Policista byl v okamžiku zavraždění ve službě a vrah si po spáchání vraždy počínal zcela chladnokrevně.

34; Opilá ukrajinská učitelka vypadla v Kyjevě z druhého patra, když si dělala „selfíčko“. Učitelka se poté, co oslavila počátek nového školního roku, rozhodla udělat si efektní selfie fotografii. Lékaři zjistili poranění hlavy a silnou intoxikaci alkoholem.

35; V Řecku zemědělec náhodně nalezl starobylou hrobku. Podivná jáma v zemi, do které zapadl jeho automobil, se ukázala jako vchod do hrobky staré 3.400 let.

36; Bílý dům vydal pamětní minci věnovanou Putinovi a summitu s Trumpem v Helsinkách. Prodává ji za 100 dolarů.

37; Osoba odpovědná za nedbalost byl zjištěna. Byly zveřejněny podrobnosti o příčinách dehermetizace Sojuzu na Mezinárodní kosmické stanici. Problém nebyl odhalen ani během prověrky před spuštěním, ani se neprojevoval v prvních dvou měsících.

38; Porošenko navrhl přejmenovat ulici pojmenovanou po hrdinovi SSSR na McCainovu počest. Připomeňme, že ukrajinský prezident předtím pobýval v USA na McCainově pohřbu.

39; Ruští miliardáři zbohatli od počátku roku o téměř devět miliard dolarů. Celkový kapitál ruských dolarových miliardářů vzrostl o 8,735 miliard.

40; Voda byla chutná. Arcibiskup komentoval „pokus o otravu“ na setkání patriarchů Kirilla a Bartoloměje. „Informační odpor“ ukrajinského vojenského novináře Dmitrije Tymčuka zveřejnilo materiál s názvem „Ve Feneru to smrdělo Novičkem“. (Fener je čtvrť v Istanbulu).

41; Porošenko se chystá vyhnat Černomořskou flotilu z „ukrajinského Krymu“. Prezident Ukrajiny nadále žije ve své paralelní realitě.

42; V Kremlu odpověděli na Macronova slova o „Putinových snech o demontáži EU“ V Moskvě připomněli, že vztahy s EU se dnes nacházejí „ve zmrazeném stavu“, avšak rozhodně nikoli z iniciativy Ruska.

43; Provoz na Krymském mostu: Byla zveřejněna čísla za léto. Specialisté také zveřejnili datum, kdy bylo dosaženo rekordu v hustotě provozu za 24 hodin. Od okamžiku spuštění provozu mostu přejelo Kerčský most 2,288 milionu automobilů. To je téměř dvakrát více než zvládla paroplavba za celý rok 2017. 12. srpna bylo dosaženo čtyřiadvacetihodinového rekordu: Po Krymském mostu projelo za jediný den 33.359 automobilů, tj. 23 aut za minutu.

44; Francouzské ministerstvo zahraničí komentovalo zavraždění Zacharčenka. Událost rozhodně nesmí zpochybnit povinnosti stran vyplývajících z Minských dohod.

45; Poklonskaja informovala o průběhu svých „líbánek“. Natalja Poklonskaja poprvé veřejně informovala o prvních dnech svého manželství a o tom, kde tráví líbánky.

46; Případ se zamotává. Podezřelý z vraždy policisty přišel z neočekávanou verzí události. Dne 3. září kolem půlnoci byl na stanici metra Kurskaja zastřelen pracovník policie. Podezřelý Nurlan Muradov tvrdí, že policista se zastřelil sám.

47; V FSB informovali o vyslání speciální skupiny do Doněcka. FSB je připravena pomoci při vyšetřování vraždy nejvyššího představitele Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka.

48; Není možné je odhalit. V ruské Službě vnější rozvědky informovali o nebezpečí, že teroristé budou používat nezjistitelné zbraně. Zbraně vytištěné mezinárodními teroristy na 3D tiskárnách z polymerových materiálů nejsou prakticky zjistitelné.

49; V Doněcku byl během přímého přenosu napaden ruský vojenský dopisovatel Semjon Pegov. V Doněcku muž v uniformě napadl na známého vojenského dopisovatele Semjona Pegova v okamžiku jeho vystoupení v přímém přenosu.

50; Ukrajinská vojska byla uvedena do plné bojové pohotovosti. Nepřítel stahuje vojenskou techniku k jihu Doněcké republiky.

51; Islámský stát přesouvá diverzní skupiny do Ruska, Evropy a Asie. Úspěšné potlačení ohnisek v Sýrii přinutilo zbylé ozbrojence, aby se přesunuli jinam.

52; Ukrajinská armáda ostřelovala Zajcevo zápalnou municí. Shořelo pět domů.

53; V nakladatelství „Knižnyj mir“ vyšla kniha publicistiky známého charkovského novináře a politického emigranta Konstantina Kevorkjana.

54; Prezident Filipín se omluvil za to, že označil Obamu za „čubčího syna“. Pane Obamo, jste teď soukromá osoba a já se omlouvám za to, že jsem pronesl tato slova.

55; Rvačku školáků na školním hřišti záporožské školy musela řešit nacionální garda a hlídková policie. Na místo události přijely tři posádky hlídkové policie, příslušníci „Nacionální gardy“ a Státní bezpečnostní služba.

56; V Donbasu zahynul voják ukrajinské armády původem od Lvova. Informuje o tom tisková služba Lvovské oblastní státní administrativy.

57; Porošenka rozzuřil návrh podepsat memorandum o směřování Ukrajiny do EU a NATO. Prezident Ukrajiny kritizoval návrh šéfky strany „Baťkivščina“ Julie Timošenkové. Nejvíc ho naštvalo slovo „memorandum“, protože působí nezávazně.

58; Nějak pozapomněli na kotle, tak je budou muset prožít znovu. Dobrovolníci se vracejí na Donbas, aby se pomstili za Zacharčenka. Mnozí příslušníci domobrany, kteří odjeli z Donbasu, se po zavraždění Alexandra Zacharčenka vracejí zpět.

59; Gref loboval za zájmy „Gagijevovy bandy“. German Gref lobboval za vyčlenění státních financí pro „Finanční leasingovou společnost“.

60; Na to máte moc krátké ruce. Ve Státní dumě odpověděli na Porošenkův nápad „vyhnat Černomořskou flotilu“ z Krymu. Svým návrhem na změnu ukrajinské ústavy se Porošenko snaží oživit mrtvolu.

61; Ornella Muti touží získat ruské občanství, Podle hereččiných slov jsou její prarodiče původem z Petrohradu a ona dlouho snila o tom, že se více seznámí s ruskými tradicemi.

62; Došlo k masovému náletu útočných dronů v Sýrii. Jsou oběti v řadách vojáků. Informuje o tom reportáž ze Sýrie.

63; Plášť vesmírné lodi Sojuz mohli provrtat v kosmu, říká Rogozin. Šéf Roskosmosu poznamenal, že práce byla provedena nejistou rukou.

64; Na Krymu bylo zadrženo ukrajinské plavidlo. Na Ukrajině byla zahájena dvě trestní řízení ve věci zadržení ukrajinské rybářské lodi a čtyř námořníků. Vyšetřování vede tzv. „Prokuratura Autonomní republiky Krym“ sídlící v Kyjevě.

65; Ulici v Moskvě, kde se nachází ukrajinské velvyslanectví, chtějí přejmenovat na Zacharčenkovu počest. Je to přání nejen obyvatel Ruska, ale i milionů Ukrajinců, napsal Andrej Razin (producent skupiny Laskovyj maj“), který se s návrhem obrátil na starostu Moskvy Sergeje Sobjanina.

66; Ukrajina nebude vypovídat smlouvu o přátelství a spolupráci s Ruskem. Porošenko vysvětlil situaci tak, že platnost dokumentu vyhasne sama v důsledku jeho neprodloužení.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?