Přehled zpráv – RusVesna 30.8.2018

hidzhab_odezhda_musulmane1; Na Ukrajině nepustili manželský pár do restaurace kvůli barvě kůže a hidžábu. Pár si předem zarezervoval stůl, aby oslavil příjezd do města Sumy.

2; Gazprom informoval o obstavení svých akcií kvůli žalobě Naftogazu. Soud v Amsterdamu zablokoval akcie patřící Gazpromu.

3; Při přestřelce v Dagestánu byli zraněni policisté. Byla zahájena akce na dopadení pachatele.

4; Ukrajinský voják prohlásil, že byl otrokem „Romů“. Voják, který dezertoval od jednotky v Geničeském okrese, prohlásil, že jej unesli „Romové“.

5; Medveděva schovali, aby nedráždili obyvatelstvo. Premiéra Dmitrije Medveděva vědomě ukryli předtím, než dozněl projev prezidenta k důchodové reformě.

6; Američtí špióni si stěžují na život v Moskvě. Americké velvyslanectví v Moskvě se v poslední době cítí izolováno a nachází se pod dohledem ruské kontrarozvědky.

7; Ukrajinci zorganizovali flashmob za přechýlená substantiva v ukrajinštině. Cílem je zavedení a rozšíření zatím nepoužívaných ženských podob názvů profesí a dalších podstatných jmen. Ukrajinština zatím neužívá slova jako „členka“, „politička“ nebo „básnířka“.

8; Je to příliš riskantní: Rozhodne se Trump umístit v Polsku vojenské základny USA? Varšava opakovaně žádala Washington, aby zvýšil svou vojenskou přítomnost kvůli údajné hrozbě ruské agrese.

9; Občané USA v tričkách s nápisem „Raději ať jsem Rus než Demokrat“ označili za zrádce. James Timothy Alisi a Richard Bitchfield poznamenali, že se jim dokonce líbí, že je označili za rusé vesničany.

10; Sýrie: Darájský kotel? Útěk z pekla a návrat po příchodu ruské armády. Byla vydána nová reportáž ze Sýrie.

11; Vítězství je blízko! Porošenko opět zasadil „strašlivý úder“ Rusku. Petr Porošenko dal pokyn, aby byla zahájena příprava na odstoupení od Smlouvy o přátelství, spolupráci a partnerství mezi Ukrajinou a Ruskou federací.

12; Jak Porošenko může využít téma „ruského vměšování“ do ukrajinských voleb? Porošenko obvinil Rusko z přípravy „mohutné manipulační kampaně“ a úmyslu ovlivnit prezidentské volby na Ukrajině.

13; Nostalgie po SSSR. Proč den nezávislosti Moldávie není svátkem: A nejsou protesty v zemi jen praním amerických peněz? Díky nezávislosti moldavský národ získal politiky, kteří vědomě vyzývají ke zcela zbytečným protestům.

14; Ztrácíme naši zemi. V Kyjevě prohlásili, že Rumunsko a Maďarsko jsou připraveny připojit ke svému území Západní Ukrajinu. Politik Ilja Kiva prohlásil, že uvnitř i venku se vytvářejí vážné předpoklady pro rozpad země.

15; Boje v Donbasu: Dva krvavé neúspěchy ukrajinské armády, velké ztráty a vzájemné šarvátky příslušníků námořní pěchoty. Jen 56. a 58. brigáda ukrajinské armády přišla za posledních deset dní o 64 vojáků.

16; Už zase haraší chemickými zbraněmi. K čemu mají vést nové údery USA na Sýrii? Američané posilují námořní skupinu u břehů Sýrie ve Středozemním moři.

17; Rychlejší než blesk. Byly zveřejněny záběry z odpálení nové protirakety ruského letectva. Testy probíhaly na polygonu Sary-Šagan. V prvních sekundách po odpálení nabere raketa rychlost až 3 km za sekundu.

18; Všechno se změnilo. Před ruskými zbraněmi se nejde chránit, říká Pentagon. Mysleli jsme si, že jsme ochráněni oceány a sousedními zeměmi, ale všechno se změnilo, prohlásili v Pentagonu.

19; UEFA žádá, aby se už neoddělovaly kluby Ukrajiny a Ruska v evropských pohárech. Bude to tak lepší pro navazování lepších vztahů mezi národy Ruska a Ukrajiny, myslí si autoři žádosti.

20; Golikova: Změkčení důchodové reformy přijde státní rozpočet na 3,2 bilionu rublů. Varianta změkčení důchodové reformy navržená prezidentem Putinem bude státní rozpočet stát 3,2 bilionu rublů.

21; Běžte domů umřít. V Lotyšsku schválili nový návrh zákona o zdravotní péči. Bývalé republiky SSSR různým tempem likvidují sovětský systém zdravotnictví.

22; V Kyjevě vyloupili a zapálili knihkupectví i se zmláceným prodavačem uvnitř. Útočníci záměrně zavřeli prodavače uvnitř a věděli, že tam zůstane i poté, co obchod zapálí.

23; Porošenkovy dcery nejsou nalezení mezi přijatými ke studiu na ukrajinských vysokých školách. Patriot Petr Maledivský-Porošenko poslal své dcery studovat do zahraničí.

24; Je na čase skončit tu pitomou frašku. V Evropském parlamentu chtějí dialog s Ruskem kvůli škodám, které Evropa utrpěla v důsledku sankcí. V Europarlamentu prohlásili, že zhoršení vztahů s Moskvou vedlo ke snížení hospodářského růstu zemí EU.

25; V Kyjevě byl zadržen muž, který vzal jako rukojmí čtyři děti a vyhrožoval použitím zbraně. Dnes ráno v Kyjevě došlo k mimořádné situaci. Muž vzal ve svém vlastní bytě čtyři děti jako rukojmí.

26; Chodorkovskij po vraždě novinářů ve Středoafrické republice přerušil investice do „Centra řízení vyšetřování“. Bývalý šéf JUKOSu se pokouší nasadit vlídnou tvář při falešné hře a vypadat jako mravný člověk.

27; Oblaka štiplavého dýmu: V Austrálii hoří chemický závod. Hasiči nemohou přikročit k hašení ohně kvůli riziku výbuchů plynových bomb a nádrží s acetonem.

28; Na Ukrajině natočili fantastický film o transformátorové budce. Grafika je na úrovni Hollywoodu, chlubí se ve společnosti „Goskino Ukrajiny“.

29; Ukrajinský ministr doporučuje přivézt si příbuzné z Ruska. Podle jeho slov po začátku platnosti dokumentu o přerušení železničního spojení budou do Ruska z Ukrajiny chodit jen medvědi.

30; Opilý důchodce vystřelil nedaleko Moskvy z pušky po patnáctileté dívce. Život dívenky s prostřeleným hrudníkem se snaží zachránit lékaři.

31; Následky jsou nepředvídatelné. Ruské ministerstvo zahraničí informovalo o plánech USA ohledně Sýrie. Washington a jeho spojenci budou potřebovat pouze 24 hodin pro zvětšení skupiny za účelem úderu na Sýrii.

32; Strašlivý plán: Ozbrojenci unesli množství dětí za účelem jejich pozabíjení a hození viny na Sýrii. Většinou jde o sirotky z rodin běženců. Mnozí z nich pocházejí z městeček Al-Zabrá, Han-Tuman, Han al-Asal a Tarmanin.

33; Skandální rusofobka Nicoj navrhuje zrušení příliš složitých předmětů, jako matematika a fyzika. Naštvaná žena píšící knížky pro ukrajinské děti, prohlásila, že by nejraději někoho zmlátila na ministerstvu školství.

34; Zemřel národní umělec SSSR a poslanec Státní dumy Iosif Kobzon, který dlouhá léta bojoval s rakovinou.

35; Karibská krize 2.0? Rusko zahajuje rozsáhlá cvičení u břehů Sýrie. Oblasti realizace manévrů budou vyhlášeny za nebezpečné pro plavbu lodí a lety letadel.

36; Na Ukrajině je všechno připraveno pro ostudný soud nad kapitánem unesené lodi Nord. Vyšetřování prokuratury vůči kapitánovi krymské rybářské lodi bylo ukončeno.

37; Cesto do Umaně se chasidé poprali v letadle s ukrajinskou posádkou. Ve výsledku musel být let z Izraele o několik hodin pozdržen.

38; Bylo stanoveno datum pohřbu Iosifa Kobzona. Zpěvák a veřejný činitel si přál být pohřben v rodinné hrobce spolu se svou matkou a tchyní.

39; Americká posádka se sešla v ruském segmentu. Přišly informace o úniku vzduchu na vesmírné lodi u Mezinárodní kosmické stanice. O okolnostech mimořádné situace informoval novináře šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin.

40; Zapálili pochodně a zahájili útok. Neonacisté uspořádali Majdan u budovy soudu ve Lvově. Požadovali propuštění svého soukmenovce podezřelého z útoku na policistu.

41; Kobzonův talent poprvé ocenili v Grozném, říká Kadyrov. Nejvyšší představitel Čečny Ramzan Kadyrov informoval o tom, co spojovalo Iosifa Kobzona s republikou.

42; Macron se rozhodl pro spor s vojenskými odbory. Macronovy problémy narůstají. Po patnácti měsících v Elysejském paláci nejmladšímu francouzskému prezidentovi došlo, jak nesnadné je řídit zemi.

43; Ruské železnice plánují novou stavbu století Ruské železnice v nejbližší době plánují zahájení prací na projektu další stavby století na Bajkalsko.Amurské magistrále.

44; Londýnský soud zveřejnil datum definitivního rozhodnutí ohledně „Janukovičova dluhu“. Jde o půjčku ve výši tří miliard dolarů.

45; Skutečný přítel Donbasu: Obyvatelé Doněcké republiky přinášejí květiny ke Kobzonovu pomníku. Monument byl instalován na náměstí před palácem mládeže Junosť v roce 2003 u příležitosti zpěvákových 66. narozenin.

46; Následky budou děsivé. Sýrie v případě vojenské agrese USA využije své právo na obranu. Damašek využije svého práva na obranu v případě vojenské agrese ze strany USA a varuje Západ před agresí vůči Sýrii.

47; Federální antimonopolní služba Ruské federace je proti dvouetapovému zvýšení cen energií pro domácnosti.

48; Ukrajinská armáda odzbrojuje neonacisty a připravuje se na boj se separatismem na Západní Ukrajině. V současné době do Lvovské, Zakarpatské, Ivano-Frankovské a Těrnpolské oblasti směřují bojové jednotky.

49; Yandex odstranil z vyhledávání veškeré odkazy na pirátský obsah pro heslo „Gazprom-Media“. Poznamenává se, že mezi odstraněnými odkazy mohou být i odkazy na zdroje, kde je obsah umístěn právoplatným vlastníkem.

50; Byla zveřejněna příčina smrti Iosifa Kobzona. O problémech se zdravím se veřejnost dověděla v roce 2005, kdy bylo u něj diagnostikováno onkologické onemocnění.

51; Najednou nejsou Evropa? V ukrajinském městě Černovcy zakázali přehlídky homosexuálů. V Černovicích na pravidelném zasedání rady poslanci vyhověli petici požadující zákaz konání přehlídek homosexuálů.

52; Klimkin vyzval k odporu vůči Rusku v Azovském moři. Klimkin prohlásil, že situace s blokováním plavidel ze strany Ruska vyžaduje od Ukrajiny připravenost klást Rusku rozhodný odpor.

53; Bílé helmy unesly desítky dětí za účelem chemického útoku v Idlíbu, varuje Válid Muallem, syrský ministr zahraničí.

54; Nacvičují ukrajinský scénář: Lotyšsko zalarmovalo svá vojska. Dav dobře vycvičených a fyzicky zdatných lidí přišla k městské radě a požadovala výměnu lidí u moci. Jednalo se o cvičení s názvem „Namejs 2018“ ve městě Jekablis.

55; Ukrajinští pohraničníci nepustili tajemníka ruského generálního konzulátu Ruska v Charkově do země. Odůvodnění: Diplomat má zákaz vstupu na Ukrajinu platný až do roku 2023.

56; Putin vyhrožoval Porošenkovi definitivním rozdrcením ukrajinského vojska, říká bývalý prezident Francie. Porošenko hájil suverenitu země, zatímco Putin požadoval autonomii pro části východních ukrajinských regionů, tvrdí François Hollande.

57; Trump se připravuje na možný impeachment. Trumpův právník informoval, že v různých dobách s Trumpem opakovaně hovořili o impeachmentu.

58; Ukrajinský pedofil se přiznal ke zneužití stovek dětí. V bytě podezřelého bylo nalezeno množství dětské pornografie a aparatura na její výrobu.

59; Čína otestovala první letadlovou loď vlastní výroby. Námořní testy první čínské letadlové lodě proběhly bezpečně a úspěšně.

60; Stovky pytlů s mrtvolami. Podplukovník ukrajinské armády a koordinátor humanitárního projektu „Evakuacija 200“ Michail Kotělevskij informoval o děsivých skutečnostech kolem Ilovajského kotle.

61; Státní department USA vyzval Rusko, aby přestalo děsit lodní dopravu v Kerčském průlivu a Azovském moři. Státní department obvinil Moskvu z porušení mezinárodních norem.

62; V Doněcké republice byl vyhlášen třídenní smutek v souvislosti s Kobzonovou smrtí. Příslušný výnos šéfa Republiky Alexandra Zacharčenka byl zveřejněn dnes.

63; Macron navrhl restart vztahů EU a Ruska. Prezident Francie navrhl Evropské unii modernizovat vztahy s Ruskem a obnovit je.

64; Dánsko nemá právo odmítnout výstavbu „Severního proudu – 2“, říká expert. Projekt „Severní proud – 2“ předpokládá výstavbu dvou větví plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard kubických metrů plynu.

65; V Petrohradě zavřeli do vazby výrostky, kteří bezohledně mlátili kolemjdoucí. Smolninský obvodní soud v Petrohradě schválil ve čtvrtek vazbu pro tři nezletilce.

66; Vědci informovali o „klimatické bombě“ v Arktidě. Vědci poznamenávají, že od roku 1987 do roku 2017 množství tepla v neprohřátějších vrstvách vody v Arktidě stouplo dvojnásobně.

67; Trump vyhrožuje odchodem z WTO. Trump nevyloučil, že jeho země může opustit Světovou obchodní organizaci, pokud se tato nezmění k lepšímu.

68; Janukovičovi advokáti dosáhli zahájení trestního řízení proti Lucenkovi. Obhajoba Viktora Janukoviče zadokumentovala obrovské množství faktů dokazujících tlak na soud a zasahování do soudního procesu.

69; Admirál USA informoval o velmi vysoké efektivitě ruských ponorkových sil. Koncem srpna USA obnovily 2. flotilu vojenského námořnictva, které mají zadržovat Rusko v Severním Atlantiku.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?