Prezidentův mluvčí Ovčáček na svém Twitteru napadl generála Petra Pavla

Poslední srpnový den Jiří Ovčáček nelenil a pustil se na Twitteru do generála Petr Pavla: „Když se Petr Pavel stydí za občany demokraticky zvoleného prezidenta, mohl by v rámci některého ze seminářů Evropských hodnot zavzpomínat na zlatá léta v ČSLA, za soudruha Husáka. Třeba, jak tehdy ocenil propagační publikaci pro vojáky a čím ho jako člena strany oslovila.“

Twitter

To je skutečně matoucí. Co má Ovčáček proti Gustávu Husákovi, když sám psal do Haló novin, které vydávají Husákovi následníci a čtou členové předlistopadové KSČ?

To od Ovčáčka skutečně není pěkné, že takto (jak by soudruzi řekli) kálí do rodného hnízda. Komunisté mu poskytli práci a peníze, a on teď takhle. Jeho momentální šéf Zeman je navštívil na jejich sjezdu a pronesl tam řeč. A teď takové řeči o Československé lidové armádě, která v tradici Psohlavců střežila naše hranice proti zlému vnějšímu světu, pro což musí mít Ovčáčkův páníček pochopení.

Ano, generál Pavel byl v KSČ, což netají a okomentoval to: „Podmínkou, abych mohl dělat, co jsem chtěl, byla červená knížka, bral jsem to jako realitu, která prorůstala všude. Alternativou bylo nebýt u výsadkářů a tím pro mě u armády, ale to jsem nechtěl.“ Nikdo ho za to nechválí. Zeman byl ovšem taky v KSČ, tak je potřeba ty hodnoty nějak doladit.

Ovčáčkovi (tedy samozřejmě i Zemanovi) se pochopitelně nelíbí, že podle Pavla je Rusko je nebezpečnější než Islámský stát. Generál má také za sebou nějakou aktivní minulost v akci, což se o Zemanovi, který rád o zbraních jen mluví, nikdy nestalo. V lednu 1993 za mise UNPROFOR byla jeho jednotka vyslána, aby zachránila odříznuté francouzské vojáky ve válečné zóně mezi Srby a Chorvaty. Dostal také nejvyšší americké vojenské vyznamenání Legion of Merit.

A nakonec by se mohl Ovčáček naučit porozumět smyslu napsaného textu. Petr Pavel řekl, že se stydí za Zemana kvůli výroku o hubení novinářů. Ostuda to je a jen jedna v řadě, co ta narušená osoba na Hradě na svém kontě má.

Není zde článek celý?