Při cvičeních ve Středomoří ruské námořnictvo vyzkoušelo hlubinné bomby

Lodě ruského námořnictva porazily vzdušné a povrchové cíle z komplexů AK-130 i AK-630, vypálily hluboké bomby z jednotky RBU-6000 a odrazily útoky ponorky potenciálního nepřítele na cvičení ve Středomoří.

Během střelby byly všechny zadané cíle úspěšně zasaženy. Námořníci si navíc procvičili vyhledávání a sledování ponorek.

Jak řekl během cvičení vedoucí štábu seskupení lodí zapojených do cvičení kapitán 1. hodnosti Andrej Sološin, námořníci v praxi se mohou seznámit s novými zařízeními a zbraněmi. „Taková cvičení jsou nezbytná, abychom pochopili, nakolik jsme připraveni používat nové vybavení, které je na lodích,“ řekl.

Manévry neunikly ani pozornosti NATO. Během střelby z lodí je sledovala holandská bojová fregata De Ruyter. Holandská loď se nacházela ve vzdálenosti asi 20 kilometrů od místa cvičení.

Manévry se konaly od 1. do 8. září. Cvičení se zúčastnilo 26 lodí Severního, Baltického, Černomořského a Kaspického loďstva, stejně jako 34 letadel námořnictva a vojenských kosmických sil. Jedná se o první společné rozsáhlé cvičení skupin námořnictva a vzdušných a kosmických sil ve Středozemním moři v nejnovější historii ruských dějin.


Není zde článek celý?