Průjem a křeče. Odborníci promluvili o nebezpečném jídle na dovolené

Podle odborníků je tou nejnebezpečnější „potravinou“ obyčejná voda z kohoutku. A v takovém případě pak mohou být veškeré další potraviny nebezpečné pro náš organismus.

Anna Block z Austrálie, odbornice na zdravou výživu, promluvila o osmi potravinách, které jsou považovány za nebezpečné a nedoporučuje se je jíst během cest. O události napsal portál life.ru s odkazem na News.com.au.

První příčku tohoto seznamu obsadila voda z kohoutku a led. Voda může být na různých místech infikována viry a bakteriemi, které následně vedou k průjmům, křečím a dalším žaludečním potížím. Například na Bali bychom neměli jíst čerstvou listovou zeleninu, jako je špenát a ledový salát, protože je mohli místní lidé opláchnout pod tekoucí vodou.

V Evropě bychom měli podle portálu jídlo z dovozu vyměnit za místní kuchyni. Nebezpečné mohou být také mořské plody, a to zejména ve městech, které se nachází daleko od pobřeží. V oblasti And je zase lepší vyhnout se místním sýrům. Ten se totiž také vyrábí za použití místní vody, která, jak už víme, způsobuje žaludeční potíže.


Není zde článek celý?