Rusko a Česko projednali Severní proud 2. Češi plánují zvýšit tranzit ruské ropy

Představitelé Ruska a Česka během zasedání pracovní skupiny pro spolupráci v oblasti energetiky projednali realizaci projektu Severní proud 2. Informuje o tom Ministerstvo energetiky RF na svém webu.

Zasedání, které proběhlo 17-18. září, se účastnili představitelé společností Transneft, Gazprom a Rostech.

„Ruská strana informovala své české partnery o realizaci projektu Severní proud 2 a o dlouhodobých plánech Ministerstva energetiky Ruska ohledně rozvoje státního programu ve sféře obnovitelných zdrojů energie. Čeští partneři promluvili o přípravných pracích na rozšíření transportního plynového systému Česka v rámci realizace projektu Severní proud 2 a také o plánech zvýšení tranzitu ruské ropy ropovodem Družba,“ uvedl po schůzce ředitel úřadu mezinárodní spolupráce ruského ministerstva energetiky Roman Maršavin.

V průběhu setkání strany také shrnuly závěry spolupráce ve sféře palivového energetického komplexu, naznačily základní směry jeho rozvoje a projednali přípravu zasedání dvoustranné komise, které se bude konat v listopadu v Praze. Účastníkům zasedání byly ukázány prezentace společností vyrábějících energetická zařízení.


Není zde článek celý?