Rusko přijalo podmínky WADA pro obnovení RUSADA

Německý novinář Hajo Seppelt publikoval na Twitteru dopis, který je podepsaný ruským ministrem sportu Pavlem Kolobkovem, jehož adresátem je ředitel Světové antidopingové agentury. Jedná se o odpověď k návrhu kompromisu v otázkách obnovy práv Ruské antidopingové agentury (RUSADA).

„Jsem vděčný za vaše přiznání značných úspěchů ve věci obnovení RUSADA. Abychom se pohnuli kupředu, aby RUSADA opět odpovídala požadavkům WADA, souhlasím s přijetím dvou zbylých podmínek „mapy cesty“, které byly vyznačeny ve vašem dopise z 22. června,“ stojí v dokumentu.

Kolobkov říká, že zcela přijímá rozhodnutí výkonného výboru MOV z 5. prosince roku 2017.

„Po obnovení RUSADA a souhlasu Vyšetřovacího výboru Ruska poskytneme co nejrychleji nezávislému expertovi, který bude jmenován po souhlasu WADA a Vyšetřovacího výboru, přístup k pravé kopii informací moskevského systému řízení laboratorními informacemi a nezpracovaným analytickým informacím, o nichž mluvíte ve vašem dopisu,“ píše ministr.

RUSADA byla v roce 2015 přiznána jako neodpovídající světovým antidopingovým pravidlům. WADA podle informací médií navrhla postup, jak situaci vyřešit, který ruský ministr Kolobkov přijal.


Není zde článek celý?