Šéfredaktorka agentury Sputnik pořídila rozhovor s podezřelými ve věci Skripal

Šéfredaktorka Sputniku a televize RT Margarita Simoňanová pořídila rozhovor s Alexandrem Petrovem a Ruslanem Boširovem, které Londýn podezřívá z otravy Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Rozhovor bude odvysílán v nejbližší době.

Rozhovor přichází po středečním prohlášení ruského velvyslance při Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) Alexandra Šulgina, podle kterého bude velmi užitečné, aby obě osoby, které podezřívá Londýn z útoku v Salisbury, vystoupily v médiích.

„Ano, pořídila jsem s nimi rozhovor, brzy ho budeme vysílat,“ řekla Simoňanová.

Včera Putin na Východním ekonomickém fóru oznámil, že ruské úřady našly osoby, které Londýn podezřívá z otravy Skripalových. Později Dmitrij Peskov uvedl, že Putin s těmito lidmi nemluvil. Dále dodal, že proti nim nebyla přijata žádná opatření.

Minulý týden britské úřady oznámily, že identifikovaly dva ruské občany, kteří stojí za otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, jež se odehrála 4. března. Jedná se o Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Britská premiérka Theresa Mayová z incidentu obvinila ruskou vojenskou zpravodajskou službu, která jednala na příkaz nejvyššího vedení země. Moskva svou účast popírá.


Není zde článek celý?