Si Ťin-pching promluvil o tom, jak je přátelství s Ruskem cenné

Hodnota rusko-čínských vztahů spočívá v tradičním přátelství a ochotě vzájemně si pomáhat ve složitých situacích. Oznámil to čínský prezident Si Ťin-pching po jednání na Východním ekonomickém fóru.

Podle jeho slov se přátelství mezi oběma zeměmi neustále upevňuje.

„Všeruské dětské centrum Oceán ve Vladivostoku přijalo asi 900 čínských dětí, které zasáhlo zemětřesení. To dětem pomohlo vyrovnat se s psychickým traumatem, které jim tato přírodní katastrofa způsobila. V Číně se praví, že přítele poznáš v nouzi. I v Rusku existuje podobné přísloví — Přítelem není ten, kdo přijde na hostinu, ale ten, který ti pomůže v nouzi,“ prohlásil Si Ťin-pching.

Čínský lídr poděkoval svému kolegovi Vladimiru Putinovi za pozvání na Východní ekonomické fórum a také za vřelé a srdečné přivítání. Předseda Číny uvedl, že vzájemná podpora při realizaci významných událostí se stala skvělou tradicí Moskvy a Pekingu.

„Fórum se stalo důležitým prostorem pro posouzení klíčových otázek spolupráce, je významným přínosem ve vzájemném rozvoji Dálného východu a spolupráci v našem regionu. Jsem si jist, že při pečlivé organizaci bude fórum úspěšné,“ dodal čínský prezident.

Zároveň přislíbil, že vynaloží maximální úsilí k upevnění přátelství a posílení spolupráce mezi oběma zeměmi. Také prozradil, že do konce tohoto roku se ještě několikrát setká s ruským prezident Vladimirem Putinem.


Není zde článek celý?