Sladká Coca-Cola zmizí z českých středních škol

Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko už nebude prodávat své sladké nápoje ve středních školách Česka. Z bufetů a automatů společnosti zmizí během září.

Jde jak o nápoje Coca-Cola, Fanta, Sprite, tak i o další sladké nápoje vyráběné společností Coca-Cola — například ledové čaje nebo energetické nápoje. Navíc firma ze škol odstraní veškerou reklamu těchto nápojů.

Toto opatření vychází z iniciativy Evropské asociace výrobců nealkoholických nápojů UNESDA, do které patří i světový gigant Coca-Cola. Iniciativa však zasahuje pouze sycené nápoje s cukrem.

„V České republice jsme se rozhodli rozšířit tento důležitý krok i na další kategorie naší produkce — nesycené džusy, čaje a energetické nápoje,“ oznámil ředitel komunikace Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Petr Jonák.

Celkově se iniciativa týká asi 50 tisíc středních škol po celé Evropě. Už v roce 2006 společnost ukončila prodej sladkých nápojů na základních školách

Coca-Cola má samozřejmě vliv i na lidský organismus. Negativně ovlivňuje kardiovaskulární systém, vyplavuje z těla kalcium, zvyšuje kyselost, rozvíjí rakovinotvorné buňky, nebo vyvolává závislost.

Coca-Cola má ale i řadu výhod. Například se vypořádá s jakoukoliv nečistotou, dokáže odstranit mastnotu, vyčistí váš odpad v koupelně, dokonce dokáže vybělit vaše znečištěné oblečení.


Není zde článek celý?