Šojgu řekl hlavě ministerstva obrany Izraele, že RF nenechá bez odpovědi sestřelený Il-20

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu po incidentu s Il-20 v Sýrii oznámil hlavě izraelského vojenského úřadu Avigdoru Liebermanovi, že Rusko nenechá bez odpovědi činy izraelského letectva, kvůli kterým byli zabiti ruští vojáci.

„Dnes jsme oznámili našim izraelským kolegům, zejména jsem oznámil izraelskému ministru obrany, že nenecháme bez odpovědi takové činy a takové kroky,“ řekl Šojgu vojenskému kolegovi.

Podle Šojgu izraelský F-16 zaútočil na Sýrii za předpokladu, že vzdušná obrana SAR nezaútočí ve směru IL-20.

„Všem odborníkům je jasné, že pod krytím našeho Il-20 a za předpokladu, že syrské systémy protivzdušné obrany budou v tomto směru jednat, dojde k úderu,“ řekl Šojgu kolegii správy.

Poznamenal, že stíhačky izraelských vzdušných sil zaútočily a varovaly o tom pouze minutu před útokem.

„Izraelské letectvo bez varování, přesněji jednu minutu před útokem, nás informovali, že uskuteční takový úder po objektech na území Sýrie. A pak by zasázen úder,“ řekl ministr obrany.

Jak upřesnil Šojgu, zničený IL-20 právě vykonával úkoly spojené s včerejšími dohodami mezi Ruskem a Tureckem.

„V útočné zóně, přesněji mezi izraelskými letadly (čtyři letadla F-16) na území Sýrie bylo naše průzkumné letadlo Il-20 s posádkou 15 lidí, která prováděla průzkumnou misi v zóně deeskalace v Idlibu, aby určila místa skladování a shromáždění bezpilotních letounů, které létají z této oblasti a zasahují v různých oblastích Sýrie,“ řekl Šojgu během kolegia úřadu.


Není zde článek celý?