Syrský poslanec: Vládní síly hodlají osvobodit Idlib

Ömer Osi, syrský poslanec kurdského původu za politickou stranu Baas, v rozhovoru pro Sputnik Turecko promluvil o posledních přípravách syrské armády před začátkem operace v Idlibu.

„Vládní síly provádějí poslední přípravy. K provincii Idlib se přesouvají dodatečné síly a těžké zbraně z Damašku a Aleppa. Pro zahájení operace čekáme na rozkaz velení. Ozbrojené síly jsou pevně odhodlány osvobodit Idlib od teroristů a jsme si jisti, že ho co nejdříve obsadíme,“ řekl Osi.

Poslanec zdůraznil, že Turecko, Rusko a Írán pokračují v jednáních o operaci v Idlibu. Podle něj se Turecko kvůli této operaci ocitlo v obtížné situaci. Pokud k operaci skutečně dojde, pak většina ozbrojenců, kteří se teď nacházejí v Idlibu, půjde do Turecka.

„Lídři Ruska, Íránu a Turecka hodlají na příštím setkání projednat otázku operace. Jak je známo, Ankara proti této operaci vystupuje, neboť členové teroristických skupin nacházejících se v současné době v Idlibu, se vydají do Turecka. Během osvobozování Hamy, Aleppa a dalšího území Sýrie teroristé ustupovali do Idlibu. Teď už ale nemají kam ustupovat. Zůstává jen a pouze turecké území,“ řekl Ömer Osi.


Není zde článek celý?