Telegraph napsal o „klíčové roli“ Ženevy v případě Skripalových

Rusové Alexander Petrov a Ruslan Boširov, které podezírají britské vyšetřovací služby z atentátu na Sergeje a Julii Skripalovy asi 30krát letěli do Evropy a nejčastěji do Ženevy. To píše The Daily Telegraph s odkazem na zdroje.

Článek uvádí, že publikace měla informace o letenkách, které si muži zakoupili. Podle novin cestovali společně i odděleně. Ženevu od září 2016 do března 2018 navštívili nejméně šestkrát a strávili tam celkem „několik týdnů“.

Podle The Daily Telegraph byli ve městě také od listopadu do prosince 2017, když zde probíhalo jednání o politickém urovnání v Sýrii.

Zdroje v britské vládě uvádějí, že je nutné zjistit, s kým se „podezřelí“ v Ženevě setkali, protože je to „důležité pro probíhající vyšetřování“.

Kromě Ženevy dva muži několikrát létali z Moskvy do Paříže a také navštívili Itálii. Podle novin poté, co opustili Londýn 4. března 2018, ruské pasy vydané v září 2016 již nebyly použity.

Dříve Daily Telegraph oznámil, že „podezřelí“ se údajně vydávali za podnikatele z Petrohradu, aby získali víza pro vstup do Velké Británie.


Není zde článek celý?