To jsou ale paradoxy, pane Vaněk!

Vraždy, útoky nožem, rvačky, vjíždění auty do davu, znásilňování, to nejsou západní hodnoty, o kterých tak ráda mluví paní Merkelová a jiné evropské elity. Nebo se nakonec mýlím?

Lidé, kteří jsou promigrační a pro otevřené Německo demonstrují v německém Chemnitzu proti lidem, kteří jsou protiimigrační a demonstrují kvůli vraždě německého občana. Ten Němec byl sice kubánského původu, ale to je teď úplně jedno, i kdyby to nebyl Němec!

Protestují prostě proti vraždění a hlavně proti zvýšené kriminalitě a mnoha násilnostem jako takovým, kterých se dopouštějí převážně přistěhovalci – žadatelé o azyl v jejich městě, potažmo na jejich státním území.

A hle, tihle lidé, co vyšli naštvaní do ulic a kterých je na demonstracích více, než jejich oponentů, jsou všichni šmahem označeni za pravicové extrémisty a nácky, odsuzováni vlastní kancléřkou, některými ministry i představiteli svého města. Ano, je mezi nimi pár opravdových extrémistů, ale může se Němcům ještě někdo divit, že po tom všem, co se za poslední minimálně tři roky v jejich zemi děje, u nich vzrůstá radikalizace, vztek a strach?

Neměli by němečtí politici spíše odsoudit chování nepřizpůsobivých cizinců, kteří se v jejich zemích chovají v rozporu s tolik proklamovanými západními evropskými hodnotami, o kterých Merkelová a spol. tak ráda hovoří a jimiž hájí své kroky? Neměl by už někdo nejen z německých politiků jasně přistěhovalcům veřejně zdůraznit, jaké hodnoty se tedy v Evropě ctí, jaké zákony platí a co je v této společnosti nepřijatelné a netolerovatelné?

Místo toho to prozatím bohužel vypadá tak, že němečtí politici a promigrační aktivisté svou antidemonstrací proti tzv. extrémistům a následným vyjadřováním se k událostem v Chemnitz, podporují a hájí přistěhovalce a jejich vraždy více, než svoje občany a popírají tak své vlastní hodnoty! To jsou ale paradoxy, pane Vaněk! Jak by řekl klasik. Ostatně, moc by mne zajímalo, jak by se konkrétně Václav Havel postavil a choval v nynější evropské situaci a v současné migrační krizi.

Není zde článek celý?