Trumpovi možná pro neslušnost Twitter zablokuje účet. Dojde i na Ovčáčka?

Ředitele Twitteru napadlo, že by nakonec pravidla pro všechny mohla dopadnout i na amerického prezidenta Trumpa.
„Mohli bychom ho zabanovat za porušování našich pravidel o urážlivých tweetech,“ řekl Jack Dorsey. Mělo by se měřit stejným metrem všem, soudí, protože někoho jiného by za stejné výroky už z užívání služby vyhodili. Twitter je k hlavám států shovívavější, protože jejich výroky by podle mínění společnosti měly být zaznamenány pro historii. V zásadě by ale měli dodržovat to, co ostatní.

Jak uvádí na svých stránkách Česká televize, „Trump pravidelně využívá platformu k urážení osob i celých institucí, které se mu nějak znelíbí – od konkurentů a politiků až po média. Nebojí se přitom použít ani výhrůžky násilím, jako když v loňském roce tweetoval, že kdyby vedoucí představitelé severokorejské vlády v té době pokračovali v jejich rétorice, ‚tak už tu moc dlouho nebudou‘.“

V červenci sdělil Trump íránskému prezidentovi, že když bude vyhrožovat USA, „pocítí takové následky, jakým v historii ještě nikdo nečelil“. O bývalé poradkyni Omarose Manigault-Newmanové psal jako o „bláznivé“ a „psovi“, severokorejského vůdce Kim Čong-una popisuje jako „malého tlustého rakeťáka“.
O četbu by v případě eliminace Trumpa přišlo 54 milionů uživatelů, kteří ho sledují.

Pokud na Trumpa dolehne stejně spravedlivá sankce jako na běžné čičmundy, bylo by samozřejmě přiměřené, aby dopadla také na státního úředníka Jiřího Ovčáčka, samozvaného a nikým nezvoleného elitáře, který se stylizoval do role vychovatele národa a všech, kdo nepochopili humanistické poselství a genialitu Ing. Miloše Zemana. To by bylo jekotu o cenzuře, sluníčkářské agresi a spiknutí elit. Jekot by mohl probíhat z nějaké ruské sociální sítě a TV Barrandov, takže zas tak velké umlčení lidového myslitele nehrozí.

Není zde článek celý?