Tygřice omdlela během představení. Drezér ji bil holí a tahal za ocas

Během vystoupení známého cirkusu Bagdasarových v ruském Magnitogorsku měla jedna tygřice záchvat. Diváky ale polekalo také chování drezéra.

Tygřice Zena měla křeče po skoku přes několik hořících kruhů. Zvíře omdlelo a nemohlo se hýbat. Drezér Artur Bagdasarov jí několikrát bil holí, zatímco pomocník polil velkou kočku vodou, díky čemuž se dostala vědomí. Nakonec byl drezér nucen zvíře z arény odtáhnout za ocas. Diváky toto jednání vylekalo a video natočené během vystoupení se objevilo na internetu.

Později Bagdasarov okomentoval záchvat tygřice. Uvedl, že zatím je těžké stanovit příčinu křeče, záchvat překvapil dokonce i veterináře, neboť předtím byla úplně zdravá. Je to mladá šestiletá kočka, a program nebyl příliš složitý. Drezér tvrdí, že Zena po záchvatu pila a žrala jako obvykle, což není příznačné pro nemocné zvíře. Teď se zvíře cítí dobře, ale znovu ji vyšetří veterináři. V interview pro portál MK Bagdasarov řekl, že jeho prioritou bylo zachránit diváky a že polévání vodou je nezbytné k resuscitaci.


Není zde článek celý?