U pobřeží Krymu havarovala vlečná loď s námořníky

Vlečná loď Škval havarovala v oblasti Kerčského průlivu na Černém moři. Uvádí se to ve zprávě zveřejněné na webu regionální správy Ministerstva pro výjimečné situace (MVS).

Posádka havarované válečné lodi byla zachráněna a životy námořníků nejsou ohroženy, oznámil pomocník vedoucího Hlavní správy MVS pro Krym Vladimir Ivanov.

„V 11.17 byli všichni členové posádky vyzvednuti na palubu lodi se suchým nákladem. Jejich životy nejsou ohroženy. Nacházejí se na palubě,“ řekl Ivanov. Podle jeho slov jsou námořníci na palubě lodi Saryč se suchým nákladem, která se zúčastnila pátrací a záchranné operace.

Zprávu o neštěstí dostali záchranáři ráno 8. září. „V 6.55 přišla zpráva o tom, že v okolí vesnice Gerojevka městského obvodu Kerč malou vlečnou loď Škval ve vzdálenosti dva kilometry od břehu zalévá déšť. Kapitán lodi volal o pomoc a prosil, aby byla z lodi vyzvednuta posádka sedmi lidí,“ uvádí se ve zprávě.

Posádka brzy loď opustila a vydala se ke břehu na záchranné lodi. Záchranná loď Merkurij námořníky našla, evakuaci však překážela bouře.


Není zde článek celý?