Urážkami oponentů Ovčáček Zemana neuzdraví. Proč útočí i na generála?

Kdo sleduje počínání hradního úředníka Jiřího Ovčáčka dlouhodobě, už nad tím mávne rukou. Jde o jeho útoky na osobnosti, které si dovolí kritizovat Miloše Zemana. V praxi totiž Jiří Ovčáček nefunguje jako mluvčí prezidenta republiky, ale spíše jako vrhač jedu. Nebo se o to alespoň snaží. Většinou však působí směšně a trapně. Stalo se mu i před několika dny.

Generál Petr Pavel řekl, že se stydí za svého prezidenta. Uvedl to v reakci na Zemanova slova a hubení českých novinářů. Ovčáček se od té chvíle snaží kopat do Pavla. Tento svůj „útok“ na bývalého elitního výsadkáře vede nekonečným opakováním toho, že Petr Pavel sloužil v armádě i před revolucí. Na to existuje asi jen jediná odpověď: A co?

Ovčáček si totiž neuvědomuje, do koho kope tentokrát. Vyznamenaný válečný hrdina Petr Pavel má v zahraničí velký respekt, zastával nejvyšší vojenskou funkci v NATO i České republice, je autoritou nejen v armádě. Je jedním z těch, kteří pracují na pozitivním obrazu České republiky v zahraničí.

Zatímco šéf Jiřího Ovčáčka Miloš Zeman dělá v zahraničí ostudu, budí pohoršení a obavy. Hradní vrhač jedu by si měl uvědomit, že okopáváním kotníků oponentům, viditelně nezdravého a upadajícího Zemana nevyléčí. Tomu už pomůže jen klid a lékařská péče.

Není zde článek celý?