USA jsou připraveny nabídnout svůj plán na boj s teroristy v Idlibu

USA jsou připraveny nabídnout svůj plán k boji proti teroristům v Idlibu, ale nejsou připraveny spolupracovat v této otázce s Ruskem, řekl v sobotu předseda spojeného výboru náčelníků štábu ozbrojených sil USA generál Joseph Dunford.

„Američtí vojáci se domnívají, že existuje účinnější způsob provádění protiteroristických operací než běžná velká (vojenská) vojenská operace v Idlibu. Předseda (Dunford) říká, že Spojené státy nehovoří o spolupráci, ale o používání amerických sil a prostředků k odhalování teroristů — dokonce v městském prostředí — a jejich zničení s minimálními ztrátami mezi civilním obyvatelstvem,“ uvedla tisková služba Pentagonu.

Dunford, posle svých slov, nehovořil se svým ruským kolegou, generálem Valerijem Gerasimovem, od té doby, co začala v krize Idlibu a zatím nemá v úmyslu s ním komunikovat.

Pentagon také uvedl, že podle odhadů asi 20 až 30 tisíc teroristů vešlo do Idlibu, aby se „schovali mezi stovkami tisíc lidí, kteří uprchli před násilím v jiných oblastech Sýrie“.


Není zde článek celý?