Úspěšná módní blogerka Ina T. opustila akci Fashion weeku na protest proti Babišovi

Ina T. | FOTO: repro Blesk.cz

Bojkotování trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše se poprvé objevilo i ve světě módy. Ve chvíli, kdy se premiér objevil se svojí ženou Monikou na přehlídce Michaela Nováčika v rámci právě probíhajícího Fashion Weeku v Praze, známá módní blogerka Ina T. Se k němu otočila zády a jako gesto nesouhlasu s jeho chováním, opustila demonstrativně prostory Clam-Gallasova paláce.

“Vzhledem k tomu, že na přehlídku přišel Babiš, tak jsem z morálních důvodů odešla. Snad mi tedy odpustíte, že z dnešní poslední přehlídky nebude přenos.” napsala Ina T. na svůj Instagram, kde se již delší dobu otevřeně vyjadřuje k Babišovým lžím a aroganci.

“Moc věřím, že jsme nebyli jediní, kdo se takhle rozhodl a nejvíc nadšená bych byla, kdyby se zvedla a odešla půlka sálu jako gesto nesouhlasu s jeho chováním. To se podle všeho nestalo, ale neodsuzuji nikoho, kdo zůstal, nebo koho nenapadlo, že mu tím dává podporu, protože každý to prostě cítíme jinak a i moje rozhodnutí může být bráno jako unáhlené, prázdné gesto, které je k ničemu,“ píše také na Instagramu blogerka.

Jen málo influencerů a blogerů se dnes nebojí nahlas vyjádřit svůj názor. Riskují tím totiž ztrátu followerů a firem, které je platí. Přesto se postupně bojkotování Andreje Babiše stále šíří. Nejznámnější osobností, která odmítáí vystupovat na akcích pořádaných firmou Andreje Babiše či v jeho médiích je zpěvák Tomáš Klus, ostrý nesouhlas s neúměrnou Babišovou mocí v České republice ale již vyjadřuje i řada herců, kupříkladu Ondřej Pavelka, Jan Hrušínský, Aňa Geislerová, Václav Neužil, Iva Pazderková, nebo Jiří Macháček.

Ina T. bývá označována za nejúspěšnější českou módní blogerku. Zároveň působí i jako modelka. Má vystudovanou Střední kamenosochařskou školu a také vysokou školu, zaměřenou na umělecké a textilní disciplíny. V minulosti pracovala i jako dekoratérka obchodů a návrhářka interiérů.

Není zde článek celý?