V Americe policie použila na britské vojáky paralyzéry

Několik námořníků z nejnovější britské letadlové lodi Queen Elizabeth byli zadrženi v opilém stavu ve městě Jacksonville Beach na Floridě, píše The Independent.

Americká policie zadržela šest členů posádky za porušení veřejného pořádku, tři z nich začali vzdorovat a policisté byli donuceni proti nim použít paralyzér.

„Tito chlapci se někdy objevují v našem městě, nejčastěji bojují mezi sebou, ale potom, co posbírají své zuby z podlahy, se opět stanou nejlepšími přáteli,“ uvedl jeden z místních policistů.

Na lodích britského námořnictva se už dříve objevovaly problémy s disciplínou. Například v říjnu loňského roku byl velitel jaderné ponorky Vigilant odstraněn z úřadu kvůli románu s podřízeným. Později bylo z téže ponorky odstraněno devět potápěčů z důvodu užívání drog. V jejich krvi byly nalezeny stopy kokainu.

Queen Elizabeth, pojmenovaná podle královny Alžběty I., je největší válečná loď postavená v Británii. Její hodnota byla tři miliardy liber. Do plnohodnotné služby bude uvedena v roce 2021. V srpnu letadlová loď cestovala v rámci své první kampaně do Spojených států.


Není zde článek celý?