V Austrálii našli kameny s fenomenálním množstvím zlata, hmotnost jednoho je 95 kg

Region, kde došlo k nálezu, se nazývá Zlatá mile. V Austrálii horníci našli dva velké kameny s hojnou inkluzí zlatých skal.Každý z těchto kamenů na základě prvních odhadů stojí miliony dolarů.

Podle BBC, největší váží 95 kg a obsahuje asi 2 400 uncí zlata, to je přes 70 kilogramů. Minulý týden se z dolu v blízkosti Kalgoorlie podařilo získat zlato v hodnotě 11 milionů dolarů, sdělili v těžební společnosti RNC Minerals.

Uvádí se, že lidé stále nacházejí kusy zlata na území zlatých dolů, ale obvykle váží jen pár uncí. Horníci odhadli největší z kamenů na 3 miliony dolarů, druhý valoun vážící 63 kilogramů (1 600 uncí zlata) na 1,9 milionu. Základní složení kamenů jsou křemenné horniny.

Horníci v Austrálii obvykle produkují asi dva kilogramy zlata na tunu horniny. Vědci popisují nález za fenomenální a vzrušující. Až do objevení zlata byla specializace dolů těžba niklu.

Australská Kalgoorlie je region zabývající se těžbou zlata, má dlouhou historii. Město bylo založeno 17. června 1893 zlatokopem Patrickem Hennenomem, který v okolí objevil velké ložisko zlata, které je stále považováno za jedno z největších v Austrálii. Tato oblast je často nazývána Zlatou mílí.


Není zde článek celý?