V Británii vysvětlili nejasnosti na fotografiích podezřelých v případu Skripalových

Čas uvedený na fotografiích podezřelých z otravy Skripalových je shodný, protože natáčení probíhalo zároveň na dvou různých kamerách na londýnském letišti Gatwick, oznámil Sputniku zástupce londýnské policie na žádost o okomentování zvláštnosti fotografií.

Královské státní zastupitelství ve středu obvinilo dva ruské občany z otravy Sergeje a Julie Skripalových. Ve stejný den Scotland Yard zveřejnil fotografie obou mužů z letiště Gatwick.

Na zvláštnost fotografií upozornila zejména mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová, podle které je na obou fotografiích stejná chodba a čas se také shoduje. Zacharovová oznámila, že buď byl datum a čas na fotografie přidán, nebo se pracovníci GRU Ruska naučili chodit současně, ale jejich obrazy jsou zachyceny na dvou různých fotografiích.

„Fotografie dvou podezřelých v Gatwicku byly pořízeny ze dvou různých kamer, které jsou umístěny ve dvou různých chodbách, při východu cestujících po přistání mezinárodních letů,“ uvedl Sputniku mluvčí Scotland Yardu.

V britském Salisbury byl 4. března otráven bývalý plukovník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské tajné služby a jeho dcera Julie. Britská strana tvrdí, že otrávení látkou A-234 má na svědomí Rusko, které však toto obvinění kategoricky popírá.


Není zde článek celý?