V Kanadě byl zrušen zákaz vyhlášený po vítězství nad Hitlerem

Kanadské ministerstvo obrany vydalo příkaz, který oficiálně dovolí vojákům nosit vousy. To je hlášeno televizním kanálem CBC.

Dokument obsahuje jasné pokyny pro péči o vousy. Vousy nesmí být delší než dva centimetry, zatímco musí být pečlivě ořezány a krk a lícní kosti by měly být hladce oholené. Velitelé mohou své podřízené požádat, aby se oholili z bezpečnostních důvodů nebo z jakýchkoli jiných oficiálních důvodů.

Na zaměstnance námořnictva jsou uložena samostatná omezení. Oni mají dovoleno nosit vousy na břehu, ale předtím, než vyrazí na moře, se musí holit, aby v případě nebezpečí mohli vojáci pevně nosit plynovou masku nebo respirátor.

Jak bylo uvedeno v usnesení, cílem inovace je poskytnout armádě větší volnost při výběru vzhledu, což zvýší morálku armády a přiláká více Kanaďanů na službu.

Zákaz vousů byl v kanadské armádě v platnosti od 2. světové války, kdy se země podílela na straně protihitlerovské koalice. Vedení se domnívalo, že nošení vousů představuje pro vojsko další nebezpečí. Pokud například torpédo narazí na bok lodi, motorová nafta pokryje tlustou vrstvou vousy vojáků, kteří se dostanou do vody.


Není zde článek celý?