V korporaci Rostec uvedli, že provedli zkoušky nejnovějších bojových vrtulníků Mi-28NM

Úředních zkoušek nejnovějších bojových vrtulníků Mi-28NM se zúčastní tři stroje. Oznámil to Sputniku v průběhu výstavy Hydroaviasalon 2018 průmyslový ředitel leteckého klastru státní korporace Rostec Anatolij Serďukov.

„V Současné době probíhají společné úřední zkoušky. Účastní se jich jeden stroj. Podle smlouvy podepsané koncem minulého roku předá holding Ruské vrtulníky Ministerstvu obrany partii dalších dvou strojů. Ty se také zkoušek zúčastní,“ řekl.

Při projektování Mi-28NM využili konstruktéři zkušeností z vývoje cvičného a bojového vrtulníku Mi-28UB. V přední kabině nového vrtulníku je rozmístěn druhý komplet řízení. Na vrtulník byl také namontován nový zaměřovací, řídicí a navigační komplex vybavený rychlejšími počítači.

Modernizována byla také kabina posádky. Velitel a letec-operátor teď budou dostávat úplnější a názornější informaci o okolní situaci a o fungování všech systémů vrtulníku. Usnadní to součinnost a urychlí přijímání rozhodnutí za bojové situace. Kabina posádky je kromě toho spolehlivě chráněna před průbojnými kulkami a protipancéřovými granáty ráže až 20 milimetrů.


Není zde článek celý?