V Kremlu odpověděli na obvinění z další „otravy“ v Salisbury

Mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov okomentoval nová obvinění na adresu Ruska z další „otravy“ v Salisbury a podotkl, že absurdita větší části informace, která odtamtud přichází, je zcela zřejmá.

„Nic. Víte, upřímně řečeno, už si nemyslím, že má smysl komentovat podobné zprávy i nadále. Absurdita drtivé většiny zpráv, které ze Salisbury přicházejí, je zcela zřejmá“, odpověděl na prosbu, aby tuto situaci komentoval.

Muž a žena se náhle pocítili špatně 16. září v restauraci Prezzo v centru Salisbury. Policie provedla testy a vyloučila použití nervově paralytické látky a už nepokládá tento incident za podezřelý. Britská média označili „nejméně jednoho“ z přiotrávených za Rusa. Na ruském velvyslanectví v Londýně Sputniku oznámili, že britská strana dosud nepředložila žádné údaje o tom, že mezi poškozenými osobami byli Rusové. Později britská média informovala, že žena se jmenuje Anna Šapirová, je bývalá občanka Ruska.

Britské úřady dříve oznámily, že identifikovaly dva ruské občany, kteří stojí za otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, jež se odehrála 4. března. Jedná se o Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Britská premiérka Theresa Mayová z incidentu obvinila ruskou vojenskou zpravodajskou službu, která jednala na příkaz nejvyššího vedení země. Moskva svou účast popírá.


Není zde článek celý?