V Německu komunity migrantů žádaly o demisi hlavy ministerstva vnitra

Několik komunit migrantů ve FRG, stejně jako některé charitativní a iniciativní organizace zabývající se migrací a bojem proti rasismu, zaslaly otevřený dopis německému ministrovi vnitra Horstu Seehoferovi s žádostí, aby odstoupil na základě svých posledních komentářů k problematice migrace, informuje N-TV.

Dříve německý ministr vnitra Horst Seehofer řekl, že migrační otázka je kořenem všech politických problémů v zemi.

Televizní kanál uvádí, že mezi signatáři jsou charitativní organizace Schuelerpaten Deutschland, sdružení Neue Deutsche Organisation, turecká komunita v Německu, centrální rada Srbska v Německu a další.

Podle názoru autorů otevřeného dopisu nevnímá Seehofer hrozbu, kterou představuje pravicové radikální hnutí v Německu, a proto nemůže chránit zájmy všech občanů země.

„Jako občané (pozn. Německa) jsme teď velmi znepokojeni za naši zemi. Bojíme se proto, že pravicoví extremisti převládají ve zprávách, volají cizince na ulici a mají na mysli nás! Jsme šokováni nacistickými pozdravy a pamatujeme si, že tato země kdysi nedokázala potlačit zdroje (pozn. nacismu). Jsme znepokojeni tím, že my a naše děti se nemůžeme pohybovat svobodně a bezpečně kvůli našemu vzhledu, našim jménům nebo vírám,“ uvádí se v dopise zaslaném Seehoferovi.


Není zde článek celý?