V Rusku promluvili o modernizaci mocných Pionů a Ťulpanů

Závod Uralmaš, jednotka skupiny Uralvagonzavod, ukončí v roce 2019 modernizaci jednoho z nejmocnějších dělostřeleckých systémů na světě, Pion, který může střílet municí s jadernou náloží, a do roku 2020 modernizuje supervýkonné minomety Ťulpan, sdělila Sputniku tisková služba korporace UVZ.

V rámci projektu nahrazení importu mají být podle tiskové služby nahrazeny převodovky, rozdělovače a energetické agregáty. „Generální oprava se také dotkne přístrojů vnitřního spojení, vysílačky, přístrojového systému protijaderné obrany a sledovacích přístrojů. Má být modernizováno zařízení na příjem a zpracování dat. Práce má být ukončena v roce 2019,“ sdělili v tiskové službě.

Co se týče Ťulpanů, dostanou nové sledovací systémy, vysílačky, zařízení pro vnější komunikace a přístrojový systém protijaderné ochrany. Ťulpany budou mít také dodatečné zbraně.

Pion je sovětské samohybné dělostřelecké zařízení vyzbrojené kanónem ráže 203 mm. Dokáže střílet trhavými výbušnými střelami a také aktivní proudovou municí. Hlavní předností této zbraně je ale možnost použití střel schopných prorazit beton a chemických střel,a také speciální munice s jadernou náloží.

Ťulpan je sovětský samohybný dělostřelecký minomet ráže 240 mm.


Není zde článek celý?