„Ve světě je neklid“: na Uralu našli v láhvi od vodky poselství z dob SSSR

V Čeljabinsku při opravě porodnice oblastní nemocnice našli stavbaři láhev vodky s poselstvím z dob Sovětského svazu. Svědčí o tom fotografie zveřejněné internetovým společenstvím Čeljabinsk online na sociální síti VK.

Jak tvrdí pracovnice porodnice Natalja Cvetkovová, dopis našli 3. září. Poselství z láhve je datováno na 16. října 1980.

Autoři poselství se představili jako tesaři a postěžovali si na svůj nelehký život a nedostatek masa, a obvinili z toho generálního tajemníka ÚV KSSS Leonida Brežněva. Dělníci ale dodali, že potraviny jim celkem stačí.

Послание времен СССР в бутылке из-под водки, найденное в Челябинске во время ремонта в родильном доме

„Mzda tesaře 5. kategorie činí 180 až 200 rublů měsíčně. S potravinami to ujde, ale maso jsme neviděli už léta. Náš vedoucí představitel Brežněv posílá všechno do zahraničí,“ píšou dělníci a uvádí řadu rozvojových zemí.

„Ten život celkově není moc lehký,“ podotkli.

Tesaři si také postěžovali na situaci ve světě a poprosili potomky, aby tento nález ohlásili.

„Ve světě je neklid. Války a války. Kdo najde tento dopis, ohlaste to. To je prozatím všechno. Na shledanou,“ napsali na závěr dělníci.

Mezi uživateli sociální sítě se našli také skeptici, kteří se myslí, že poselství je falešné. Podle zpráv místních médií tisková služba nemocnice o „poselství potomkům“ nic neví, potvrdila však, že v porodnici probíhá oprava, a že v budově pracují stavbaři.


Není zde článek celý?