Vnuk našel tajný vzkaz v láhvi od svého trpícího dědečka

V Německu objevil jeden z pracovníků 88 let starý vzkaz v láhvi. Jak uvádí informační portál The Local, jedním z autorů tohoto vzkazu byl jeho dědeček.

Pokrývači, kteří v roce 1930 pracovali na kostele v německém městečku Goslar v Dolním Sasku, se rozhodli, že svým potomkům zanechají poučný vzkaz. 88 let poté tento vzkaz našel vnuk jednoho z mužů, který také pracuje jako pokrývač. Když muži kontrolovali stav střechy, jeden z nich si všiml láhve v podkroví.

V dopise, který byl napsán na psacím stroji a byl plný překlepů, si pokrývači stěžovali na žalostný stav země po 1. světové válce a také na vysokou úroveň nezaměstnanosti. „Je doba inflace, během které celý týden pracujeme za bochník chleba a 500 gramů másla. Naši potomci tento vzkaz najdou v lepší době,“ napsali.

Spolková námořní a hydrografická agentura sídlící v Hamburku odmítá tento nález označit za „vzkaz v láhvi“. „Vzkaz v láhvi se hází do vody a ta pak plave po proudu. Tento vzkaz do vody hozen nebyl,“ uvedla zástupkyně úřadu.

V roce 2014 vylovil německý rybář jeden z nejstarších vzkazů v láhvi, který se kdy vůbec podařilo najít. Jednalo se o pohlednici z Dánska, která byla zabalena do pivní láhve. Tento nález byl datován ke dni 17. května roku 1913.


Není zde článek celý?