Zacharovová zareagovala na zveřejnění osobních údajů Petrova a Boširova Bellingcatem

Oficiální mluvčí MZV RF Marie Zacharovová zareagovala na zveřejnění na webu Bellingcat osobních údajů „podezřelých“ v kauze Skripalových, Alexandra Petrova a Ruslana Boširova.

Britský projekt Bellingcat zveřejnil dříve příspěvek, který obsahuje „informaci o tom, že podle „databáze FMS“ byli Petrov a Boširov agenty GRU“.

Zacharovová poukázala na další nesoulady ve verzi Londýna o podílu Petrova a Boširova na otravě v Salisbury.

„Copak se dostali do databáze FMS až dnes? Jména Petrova a Boširova ohlásil Londýn už dávno. Ještě dříve, než je začali podezírat. A po celou tuto dobu žádné „databáze“ nebyly? Ne, nebyly. Protože se uvažovalo jinak, že takoví lidé vůbec nejsou. Právě to prohlásila britská policie, když zveřejnila jejich fotografie. A najednou se tito lidé našli,“ napsala Zacharovová na Facebooku.

Mluvčí MZV rovněž zdůraznila, že žádné důkazy podílu „podezíraných“ na incidentu v Salisbury nebyly dosud předloženy.

„Ta hlavní otázka je ale v něčem jiném. Proč Bellingcat raději „hackuje databázi FMS“ během jedné noci, místo toho, aby našel alespoň jeden důkaz „podílu“ Petrova a Boširova na otravě? Proč Bellingcat v průběhu šesti měsíců nepředložil veřejnosti nic v podobě fotografií, screenshotů a videozáznamů Petrova a Boširova? Nebo alespoň něco, co vyvolává otázky? No proto,“ řekla v závěru Zacharovová.


Není zde článek celý?