Žádná politika! Slovenské tanečnice s ladnými křivkami přijely pokořit Moskvu

Ve dnech od 24. srpna do 2. září probíhal v Moskvě na Rudém náměstí festival vojenských hudebních orchestrů Spasská věž 2018. 11. ročníku se zúčastnily i dvě slovenské tanečnice, které se kvalifikovaly do mezinárodní skupiny irských tanců. Obě tanečnice strávily v Moskvě dva týdny.Podívejte se, jak se jim v Moskvě líbilo.

Festival vojenských hudebních orchestrů se už v Moskvě stal tradicí a letošního ročníku se zúčastnily orchestry z Velké Británie, Itálie, Mexika, Monaka, Myanmaru, Nizozemska, Švýcarska a dalších zemí. Vítěze festivalu určovali diváci a z ruských účinkujících zvítězilo Moskevské vojensko-hudební učiliště. Z mezinárodních souborů se hostům nejvíce líbil orchestr z Nizozemska, který se po Rudém náměstí proháněl na jízdních kolech.

O festivalu a jeho organizaci si Sputnik promluvil s Michaelou Šenkovou a Simonou Janikovičovou. Obě tanečnice se do Moskvy podívaly poprvé a vystupovaly v mezinárodní skupině irských tanců.

Michaela Šenková a Simona Janikovičová po vystoupení na festivalu Spasská věž 2018

©
Sputnik / Michal Pavelka
Michaela Šenková a Simona Janikovičová po vystoupení na festivalu Spasská věž 2018

„Každý večer se snažíme udělat pro diváky co nejlepší show. I když je choreografie fyzicky náročná, užíváme si na pódiu každý moment. Festival se nám velmi líbí, vystupují tady významné orchestry a taneční skupiny z celého světa, takže tady můžeme vidět vystoupení světového formátu,“ uvádí pro začátek Michaela.

Tančíte ve skupině irských tanců. Jak je vaše skupina složená a jak jste se do ní dostaly vy?

Naše taneční skupina v Rusku je složena z 36 tanečníků — dvě Slovenky, pět tanečníků z Německa a 29 Rusů. Některé tanečníky jsme znaly už dříve z různých mezinárodních soutěží, s ostatními jsme se seznámily až na místě. Kromě tanečníků máme i muzikanty, kteří nás během choreografie doprovází na klavír, harmoniku či flétnu.


Není zde článek celý?