Zástupci delegace z USA prozradili, co na ně udělalo dojem na Krymu

Američtí veřejní činitelé se podělili o své dojmy z návštěvy Krymu. Delegace čtyř zástupců z organizace Centrum pro občanskou iniciativu (USA) je na poloostrově na třídenní oficiální návštěvě.

„Náš pobyt byl skvělý. První, co nám padlo do oka a zanechalo v nás dojem, bylo simferopolské letiště a cesty. Celkově je celé město krásné a lidé jsou zde velice přátelští. Máme velice pozitivní dojmy, opravdu,“ prozradila novinářům členka Demokratického klubu Santa Clara Catherine Metzová.

Sylvia Demarestová, šéfka delegace veřejných činitelů, která je také na Krymu, informovala o podpoře krymských obyvatel a promluvila o procesech, které na poloostrově probíhají.

„Už dlouho se věnuji studiu situace na Krymu. Můžu říci, že souhlasím s tím, co se zde stalo a sdílím názor občanů Krymu,“ prohlásila šéfka delegace během setkání s předsedou krymského parlamentu Vladimirem Konstantinovem.

Kromě toho Demarestová poděkovala občanům Krymu za vřelé přijetí.

Dříve delegace v Simferopolské aleji přátelství vysadila exotické stromy.

„Dnes jsme navštívili centrum Naděje. Jedná se o školicí středisko pro rehabilitaci dětí s postižením. Provedli jsme zde humanitární akci a vysadili v aleji přátelství exotické krymské rostliny — vistárie,“ řekl novinářům Jurij Pelipenko, jeden z organizátorů setkání a zasloužilý pracovník průmyslu na Krymu.


Není zde článek celý?