Zastupitelství EU zareagovalo na vraždu Zacharčenka

Zastupitelství Evropské unie na Ukrajině okomentovalo vraždu vedoucího představitele samozvané Doněcké lidové republiky Alexandra Zacharčenka.

„Sledovali jsme o tom zprávy od pátku. Konflikt na východě Ukrajiny má za následek ztráty příliš mnoha životů,“ uvádí se ve zprávě zastupitelství na dotaz ukrajinské agentury UNN.

V EU zdůraznili, že pokračují v práci na plném uplatnění minských dohod, které jsou i nadále spolehlivým základem pro stabilní politické urovnání konfliktu. Na zastupitelství přitom doufají, že všechny strany budou respektovat své závazky, pokud jde o plnění dohod.

Když odpovídali na otázku o možných následcích vraždy vedoucího představitele DLR pro jednání v normandském formátu, v EU prohlásili, že nebudou spekulovat o vlivu této události na budoucí schůzky Ruska, Francie, Německa a Ukrajiny.

„Jak už jsme řekli, pokračujeme v práci na úplné realizaci minských dohod, za tímto účelem podporujeme diplomatickou práci v normandském formátu a také třístrannou kontaktní skupinu a společnou monitorovací misi,“ uvádí se v prohlášení zastupitelství EU.


Není zde článek celý?