Zeman by měl zavolat Putinovi, aby už přestal v Sýrii vyrábět uprchlíky

Miloš Zeman je velkým zastáncem a podporovatelem politiky ruského prezidenta Vladimira Putina. | FOTO: ceskatelevize.cz

Rusko zvyšuje svoji vojenskou aktivitu v Sýrii. Včera přiznalo, že letouny ruské armády bombardovaly pozice povstalců v syrské provincii Idlíb. Má se přitom prý jednat o pozice islamistů, nicméně v dané provincii vedle sebe působí celé spektrum povstaleckých skupin, mezi nimiž jsou i ti oponenti syrského diktátora Bašára al-Asada, kteří k islámským fanatikům nepatří.

Současné ruské bombardování je zjevně leteckou přípravou na pozemní ofenzívu syrské armády proti poslední provincii, kde se ještě drží protivládní odpor. Zcela jistě zde nežijí jen teroristé, nýbrž především 3 miliony běžných lidí. Tento předpokládaný útok velmi pravděpodobně způsobí novou humanitární katastrofu a může vyvolat další uprchlickou vlnu. Je třeba zdůraznit, že by se jednalo o opravdové uprchlíky, tedy nikoli o nějaké ekonomické migranty, které není nemorální odmítnout.

Na skutečnost, že Rusko bombarduje v Sýrii i pozemní cíle, a to ve snaze pomoci svému spojenci Bašáru al-Asadovi, vícekrát upozornila americká vláda. Ovšem nejen ona. V minulosti již dva čeští ministři, konkrétně Lubomír Zaorálek a Martin Stropnický, uvedli, že vojenské akce Ruska v Sýrii dávají do pohybu migrační vlny. Rozvratné důsledky masové imigrace pro Evropu jsou přitom zjevně vedlejším cílem Ruska.

Když se tedy náš prezident Miloš Zeman tak angažuje v obraně českého národa před imigrací, co kdyby zavolal svému dobrému příteli Vladimíru Putinovi, aby dal ruce pryč od Sýrie a přestal tam svým bobardováním vyrábět uprchlíky, kteří se pak vydávají na cestu do Evropy? Jenže to Miloš Zeman neudělá, protože ve skutečnosti podporuje ruského prezidenta ve všech jeho špatnostech. A tím vlastně i v tom, že ruská angožovanost v Sýrii přispívá k masové migraci.

Rusko je stále nebezpečnější velmoc. V souvislosti s občanskou válkou v Sýrii operuje ve Středozemním moři více než deset ruských bojových lodí a dvě jaderné ponorky. Vojenská akce v provincii Idlib je v podstatě společnou rusko-syrskou vojenskou operací. Rusko tam přitom podporuje prezidenta, který se neštítí používat proti vlastnímu obyvatelstvu chemické zbraně a je to v podstatě masový vrah.

Zároveň Rusko připravuje gigantické vojenské cvičení pojmenované „Vostok 2018“ (východ). Má se ho zúčastnit na 300 tisíc ruských vojáků a do cvičení se zapojí i ruská Tichomořská a Severní flotila a všechny letecké jednotky. Chystané manévry budou podle ministra obrany Sergeje Šojgua největší od roku 1981.

Co to vlastně Rusko dělá? Západní pozorovatelé se shodují na tom, že se jedná o přípravu na nový velký vojenský konflikt a podle generála Pavla je tak obrovská vojenská aktivita, jakou nyní dává Ruská federace do pohybu, faktickým vyhlášením válečného stavu. Rusko chce, abychom měli strach, a je zřejmé, že jeho cílem je naprosté rozložení západního světa.

Další migrační vlna do Evropy by se Putinovi nesmírně hodila. Zeman by se měl vzpamatovat a přestat Putina podporovat, protože je to vlastizrádná činnost. Role České republiky na mezinárodní scéně je kvůli Zemanovi nesmírně trapná.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?