Zeman dnes zřejmě zúčtuje s nepohodlným novinářem, který řešil jeho zdraví

Redaktor Českého rozhlasu Pavel Polák dnes patrně zažije nejnepříjemnější tiskovou konferenci, kterou kdy absolvoval. Napsal totiž o zdravotnickém doprovodu Miloše Zemana, který měl čítat tři doktory a čtyři zdravotní sestry. Hrad se začal vztekat a nechtěl Poláka pustit na dnešní tiskovku. Po novinářově omluvě a upřesnění ho však Zeman vzal na milost. Rozhodně si však nenechá ujít moment, jak si to s redaktorem vyřídit.

Už to, že Polák pracuje pro veřejnoprávní rozhlas, muselo Zemana pořádně rozčílit. Prezident nenávidí novináře a priori a ty z České televize a Českého rozhlasu daleko víc. Když se navíc začne psát o prezidentově zdraví, je oheň na střeše.

Jiří Ovčáček a další zaměstnanci prezidentské kanceláře jsou na jakoukoliv zmínku o tom, že Miloš Zeman bojuje se zdravotními problémy, hákliví. Přestože každý vidí, že hlava státu není fit, jak se snaží tvrdit jeho podřízení, mělo by podle Hradu být toto téma tabu.

Když si pak novinář „dovolí“ napsat o tom, že prezident potřebuje na zahraniční cestu zdravotní doprovod, je na mušce. Přitom je pochopitelného, že starého nemocného pána někdo hlídat musí, navíc ve chvíli, kdy je jasné, že několikadenní výlet může znamenat velký zdravotní problém.

Zeman už počastoval novináře různými výrazy. Byly pro něj hloupí, hyeny, někdy i blbečci. Tentokrát má možnost si účty vyřídit z očí do očí. A to si mstivý prezident nenechá ujít.

Není zde článek celý?