Známý lékař se bojí o Babišovo duševní zdraví a nabízí mu odbornou pomoc

MUDr. Jan Hnízdil, Bl.B. | FOTO: repro youtube.com

Nesplnitelné sliby, které Andrej Babiš začal používat v rámci kampaně ke komunálním volbám, přiměly známého lékaře a autora několika knih Jana Hnízdila, aby nabídl své služby.

Doktor se totiž obává, že pokud myslí svá líbivá slova o tom, co všechno jeho hnutí ANO zajistí, vážně, mohlo by se jednat o projev duševní nemoci, která potřebuje rychlý zásah odborníka.

Podle Hnízdila se ovšem nejedná pouze o šéfa hnutí ANO, a tak na svém blogu nabídl pomoc třeba i kandidátovi na primátora za ČSSD Jakubovi Landovskému.

Nabídka doktora Jana Hnízdila:

Vážený pane Babiši, vážený pane Landovský,

mám důvodné obavy o Vaše zdraví. Sliby, ke kterým se zavazujete v předvolební kampani nejsou splnitelné. Pokud je míníte vážně, mohly by být projevem vážné osobnostní poruchy nebo duševní nemoci. Současně se obávám, že by Vaše, zdravotním stavem ovlivněné sliby mohli brát vážně někteří intelektuálně oslabení voliči. V duchu Hippokratovy přísahy, v zájmu zdraví Vašeho i zdraví občanů naší republiky si Vám proto dovoluji nabídnout přednostní konzultaci v Hnízdě zdraví. Nikoliv ovšem zdarma. Hnízdo zdraví není Čapí hnízdo. Já (snad ještě) nejsem blázen. Myslím to upřímně.

Tato nabídka platí i pro další slibující protagonisty volební kampaně napříč politickými stranami. Akce „Udělám politiky zdravější. Neblábolím. Prostě to zařídím,“ končí dnem voleb, 5. 10. 2018. Pak sorry jako…

MUDr. Jan Hnízdil, Bl.B., psychosomatik, nositel Zlatého bludného balvanu Sisyfa za rok 2015

Není zde článek celý?