Babiš nazval Kalouska ožralou. Ten na něj podal žalobu

Český premiér a předseda ANO Andrej Babiš má na krku žalobu. Před hlasováním o důvěře vládě ANO a ČSSD se totiž premiér o Miroslavovi Kalouskovi vyjádřil dosti nelichotivě. O události píší česká média, včetně portálu Aktualne.cz.

Předseda sněmovního klubu TOP 09 Miroslav Kalousek požadoval, aby se mu Babiš za urážlivá slova omluvil. Ten na jeho výzvu však nereagoval. A právě proto teď bude Okresní soud Praha-západ řešit další žalobu. Tu na Babiše podal Kalousek za jeho nevhodné chování.

„Byl vyrozuměn i právní zástupce pana premiéra a pana poslance Andreje Babiše, že byla podána žaloba. Leží u Okresního soudu Praha-západ,“ citoval portál slova Kalouskova právního zástupce Stanislava Balíka.

K celému incidentu došlo o prázdninách, tedy v první polovině července, když se Babiš na schůzi Sněmovny začal navážet do Kalouska. Předsedu TOP 09 pak označil za ožralu a zloděje zlodějského.

Tento výrok měl být reakcí na dřívější slova Kalouska, které se týkaly kauzy Čapí hnízdo. Tehdy měl prý Babiš údajně křivě přísahat na zdraví svých dětí.

Kalousek již dlouho hovořil o občanskoprávním řízení a několikrát uvedl, že si nepřeje, aby se věcí zabývala Sněmovna, jelikož tento případ nechce nijak politizovat.


Není zde článek celý?