Babiš uznal, že dopadl špatně a nepřekvapil: Chce měnit volební systém

Andrej Babiš uznal, že ve volbách do Senátu dopadl špatně. Jeho kandidáti propadli ve všech obvodech až na Šumperk. Současně tyto volby vyhrála strana, do které Babiš nejvíce kope. Pro něj pravá noční můra. Proto Babiš hned přišel s názorem, že je potřeba upravit volební systém. V tom současném, dvoukolovém, se jeho kandidátům trvale nedaří.

„Dopadli jsme mizerně, ale upřímně to pro mě není nic moc nečekaného. Počítal jsem s tím. I když jsme neobhajovali žádný mandát, tak jeden získaný je opravdu málo, ale asi to reálně odráží situaci,“ řekl obviněný premiér Novinkám a tradičně se politoval: „Senát prostě neumíme. Tenhle volební systém nám nesedí. Všechny tradiční politické strany se často spojují a ve druhém kole jdou proti nám,“ dodal pro Novinky.cz.

Babiš serveru také řekl, že je potřeba změnit volební systém. Sám prý předloží novelu zákona. Argumentoval nízkou volební účastí při druhém kolu voleb do Senátu. Sám je přitom odstrašujícím příkladem. Volit nebyl. Jen kvůli tomu, že do druhého kola se neprobojoval kandidát ANO v obvodu, kde Babiš volí.

Nápady Andreje Babiše jsou úsměvné. Volby, které prohraje, je potřeba upravit tak, aby volební systém co nejvíce vyhovoval jeho straně. ANO evidentně padá. Babiš už vrchol zažil. Teď jede dolů. Výmysly o změně volebního systému jsou směšné. Lidé už mají Babiše dost.

Není zde článek celý?