Byl vybrán nejbezpečnější chytrý telefon

Odborníci nazývají iPhony nejbezpečnějšími telefony na trhu, píše portál Market Watch. Výrobky společnosti Apple jsou z hlediska zabezpečení dat lepší než smartphony Android, říká analytička americké společnosti SiteLock Jessica Ortegová.

Zařízení na operačním systému od Googlu přenášejí informace na servery společnosti, následně na základě osobních údajů uživatelů vytvářejí „digitální portrét“ a odesílají cílenou reklamu. Zatímco platforma iOS umožňuje ukládat většinu informací na samotném zařízení, zdůrazňuje expert.

Navíc do iPhone je těžší se nabourat pomocí aplikací z oficiálního obchodu, řekla Ortega. Po srovnání App Store a Play Market, analytička dospěla k závěru, že platforma Google je otevřenější pro vývojáře, protože dává uživateli příležitost personalizovat svůj telefon, ale současně umožňuje útočníkům překonat nejpřísnější bezpečnostní požadavky.

„Obchod iPhone má přísnější požadavky pro všechny vývojáře a provádí důkladné bezpečnostní kontroly,“ zdůrazňuje analytička.

Dalším problémem Google je „řídká aktualizace softwaru“. Před třemi lety v kódu zařízení na Android objevili chybu, která ohrozila bezpečnost více než 950 milionů zařízení. Včasná aktualizace by pomohla vyhnout se takovým zranitelnostem nebo okamžitě zastavit jejich následky pro uživatele.


Není zde článek celý?