Chybička. Polovina Okamurových kandidátů na Praze 1 tam nemá bydliště. Takže nic

Okamurova SPD má poněkud problém. Chybička se vloudila na její kandidátku na Praze 1. Ukázalo se, že v tomto volebním obvodu si třináct kandidátů z pětadvaceti nebylo schopno zajistit tam trvalé bydliště. Bez toho tam ovšem nemohou kandidovat, kdo by to byl řekl. Z těch čtrnácti, co zbyli, si to stihl vyřídit jeden. Tak se najednou počet kandidátů smrskl na dvanáct. Je to sice stejný počet, jako bylo apoštolů, co změnili svět, ale nejsme si jisti, že to v tomto případu s ohledem na nasazený lidský materiál bude pokračovat podobně.

„Hnutí SPD velmi dbá na dodržení platné legislativy týkající se voleb. Tam, kde se vyskytly jakékoliv nejasnosti, například v případě bydliště kandidáta, postupovali zmocněnci přesně v duchu zákona,“ cituje iDnes.cz mluvčí SPD Michaelu Dolenskou.

To je hezká odpověď, nic jiného ani nečekáme. Otázka je, jak by lidé s touto mentalitou a rozhledem chtěli na Praze 1 a vůbec kdekoli něco řídit. Kdyby SPD provozovala Titanic a ten klesl ke dnu, mohli by říci, že velmi dbají na dodržování Archimedova zákona. Taky by tomu nebylo co vytknout. SPD musí více využívat služeb akademiků. Poté, co se Tomio bojí neexistujících nemocí, už je to naléhavé.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?