Člen ANO zneužil fotografii s Dagmar Peckovou. Pěvkyně se ostře ohradila

Populární operní pěvkyně Dagmar Pecková byla nevědomky vtažena do kampaně před komunálními volbami. Když se s ní po představení vyfotil pro ni neznámý muž, brala to jako standardní snímek s fanouškem. Překvapení přišlo v momentě, kdy zjistila, že se nejednalo o příznivce, ale člena hnutí ANO, který společnou fotku, bez vědomí pěvkyně, zneužil ke své prezentaci v kampani.

Nepochopitelné jednání, na které za celou svou bohatou kariéru není Pecková zvyklá, podrobně rozebrala na videu, které umístila na videoportál Youtube.

Jinak normální situace, která se Peckové stává po každém představení, kdy dostává květiny a žádosti o autogram, popřípadě o společnou fotografii, se tentokrát proměnila v akci, která známou pěvkyni pořádně naštvala.

„V článku periodické publikace s označením Noviny Chrudim, které jsou na světě vlastně jen na zviditelnění chrudimské organizace ANO, se necelý týden před volbami objevila fotografie, kde jsem zobrazena já a pan Ing. Pilný,“ vysvětluje Pecková. Zmíněný snímek byl pořízen po zahajovacím koncertě festivalu Zlatá Pecka Chrudim.

Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem pěvkyně věděla, proč se s ní Pilný chce fotit. „Neznala jsem ho. A najednou se tato fotografie objeví v předvolebním plátku ANO. Bez mého vědomí a svolení!,“ říká rozhořčená Pecková.

Snímek se objevil s informací, že jiní zneužívají jména pěvkyně k vlastní reklamě, namlouvají jí jakési hlouposti, které ona poté ochotně opakuje. „V podstatě ze mě udělal článek nemyslící bytost, pokud to mám napsat hodně decentně. Nevím, jak na to pan Ing. Pilný přišel. Není to náhodou on, kdo zneužívá mého postavení, mého jména a mého morálního kreditu? Já tyto své atributy, které si budují již 38 let, nedávám jen tak v šanc,“ vysvětluje Pecková.

„Pan Ing. Pilný na mně páchá trestný čin úmyslného uvádění v omyl a poškozování cizích práv. Využívá moje jméno a postavení, aby se mohl vyškrabat na pomyslný politický Olymp a odtud pak se mnou jednat o dalším pokračování festivalu Zlatá Pecka Chrudim, který jsem vytvořila společně se současným vedením města Chrudimi,“ je přesvědčena jedna z našich nevýznamnějších umělkyň.

„Pana Ing. Pilného nepodporuji, stejně tak ani pana Babiše. Dobro pro lidi mohou konat jen ti, kteří skutečně vědí, co to slovo znamená. Podle mě to organizace ANO ani v Chrudimi, ani kdekoliv jinde, neví!,“ říká razantně operní pěvkyně, známá po celém světě.

Není zde článek celý?