Hlavní velitel vojenského námořnictva RF promluvil o přípravě velitelů nové formace

8. října se v Rusku připomíná Den velitelů lodí, ponorek a letadel. Hlavní velitel vojenského námořnictva RF, admirál Vladimir Korolev poblahopřál kolegům ke svátku a hovořil o požadavcích vůči budoucím velitelům ruského námořnictva a jejich výcviku. Informovalo o tom Ministerstvo obrany RF.

„Stálým a hlavním rysem profesionální činnosti a osobnosti velitele je a bude i nadále péče o lidi a dovednost zmobilizovat na vlastním příkladu podřízené k vykonání úkolů jakékoli složitosti,“ řekl admirál Korolev ve slavnostním projevu.

Hlavní velitel sdělil, že se výcviku velitelů lodí, atomových a dieselových ponorek věnuje přímo Hlavní velení vojenského námořnictva, vzdělávací zařízení Vojenského školního a vědeckého střediska a školní střediska.

Podle jeho slov profesionální příprava velitelů vyžaduje cvičení návyků řízení a velení lodí a ponorek nové generace vybavených novými zbraněmi. Za tímto účelem absolvují budoucí velitelé stáž na nových lodích, speciální trénink, účastní se testování lodí a ponorek.

„Většina lodních velitelů má dnes praktické zkušenosti z akcí proti teroristickým oddílům v Syrské arabské republice, z velkých cvičení ozbrojených sil, z tažení v arktických šířkách a dalších oblastech světového oceánu,“ zdůraznil Korolev.


Není zde článek celý?